fbpx

Програма Президента Володимира Зеленського “Велике будівництво” відіграла ключову роль у зростанні реального державного ВВП за підсумками 2021 року.

Старший економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар поділився результатами дослідження незалежної групи макроекономічного аналізу та прогнозування Ukraine Economic Outlook. За його основу було взято офіційні дані про галузеву структуру приросту реального ВВП за 1-3 квартали, а також прогноз на 4 квартал цього року.

Для дослідження використовувалась методологія Державної служби статистики. Згідно з підрахунками, внесок “Великого будівництва” у зростання ВВП становив 143 млрд грн, проте після перерахунку на постійні ціни 2016 року експерти використали цифру 57 млрд грн.

“Навіть за таких суворих умов залишається незмінним: частка ВБ у прирості реального ВВП у 2021 році +2,6% ВВП. Сам можливий приріст реального ВВП у поточному році +2,7-3,1% за різними сценаріями”, – зазначив Кухар.

За його словами, ефект від програми “Велике будівництво” становив левову частку у зростанні реального ВВП України цього року.

“Якби не ВБ, спад економіки у другому півріччі за рахунок зростання цін на енергоносії та зростання тінізації в очікуванні бізнесом майбутніх податкових посилень “притиснули” б річну цифру зростання реального ВВП цього року майже до нуля”, – резюмував експерт.

Як раніше повідомили в ОП, в рамках програми Президента Володимира Зеленського “Велике будівництво” за два роки було прокладено та відновлено більше 13 тисяч кілометрів доріг. За наступні два роки програмою планується охопити ще 15 тисяч кілометрів державних та місцевих автошляхів.

Джерело

COVID-19 Live