fbpx

Смешко Ігор Петрович

У 2019 році балотується у народні депутати України 9 скликання від партії “Сила і честь” на позачергових парламентських виборах 2019 року, номер 1 у списку. У тому ж році балотувався на посаду Президента України як самовисуванець та член партії “Сила і честь”.

З 2014 до 2015 року був радником Президента України. З 2009 року – голова всеукраїнської громадської організації “Сила і честь” та однойменної партії. З 2006 року — керівник Центру стратегічних досліджень та аналізу.

2003-2005 роки — голова Служби Безпеки України та член РНБО. 2002-2003 — заступник та перший заступник голови РНБО. До того був військовим аташе при посольствах України у Швейцарії та США, очолював Головне управління розвідки при Міністерстві оборони, був головою та заступником голови Комітету з розвідки при Президентові України, відповідальним секретарем експертної наукової ради при Міноборони. Загалом, перебував на військовій службі з 1972 до 2005 року, має звання генерал-полковника та Надзвичайного і Повноважного Посла.

Закінчив Київське вище зенітно-ракетне училище ім. С.М.Кірова за спеціальністю “військовий інженер з радіотехніки”, там же закінчив ад’юнктуру. Закінчив докторантуру у Військовій академії протиповітряної оборони ім. А.М.Василевського. Здобув ступінь магістра державного військового управління у Національній академії оборони України, а також фах юриста у КНУ ім. Т.Г.Шевченка. Прослухав курси для керівників у сфері національної безпеки та розвідки у Гарвардському університеті (США), Стокгольмі (Швеція) та Великій Британії.

Доктор технічних наук, професор. Автор (співавтор) понад 100 наукових праць і численних винаходів у галузі проектування головок самонаведення керованих ракет та систем керування високоточною зброєю.

ЗМІ писали про можливу відносну причетність Смешка у 2004 році до отруєння діоксином тоді ще опозиційного кандидата у президенти Віктора Ющенка. Сам екс-голова СБУ сумнівається у самому факті отруєння.

Офіційна передвиборча програма кандидата.

COVID-19 Live