fbpx

Верещук Ірина Андріївна

Біографія:

 1. Ім’я / прізвище

Верещук Ірина Андріївна

 1. Анкетні дані
 • Член Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів у період з 2014 по 2018 роки.
 • Член Української частини міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща.
 • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина.
 • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща.
 • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Грузією.
 • Наймолодший міський голова-жінка в Україні.
 • Була представником Уряду у ВРУ з 4 вересня до 15 листопада 2019-го.
 • Знає польську та італійську мови.
 1. Біографія і кар’єра

Народилася 30 листопада 1979 року у прикордонному місті Рава-Руська на Львівщині у сім’ї електромеханіка і продавчині. В 1997 році закінчила з золотою медаллю Рава-Руську середню школу. Першу вищу освіту здобула у Військовому інституті імені Петра Сагайдачного при “Львівській політехніці” – спеціаліст із міжнародної інформації, перекладач із польської та італійської мов. Пізніше захистила диплом юриста у Львівському національному університеті імені Івана Франка. 

Після закінчення інституту (з 2002 по 2007) 5 років проходила службу на офіцерських посадах в Збройних силах України і паралельно навчалася правознавству на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка. Після чого влаштувалася юристом в Рава-Руській міській раді, де пропрацювала рік до 2008 року.

З 2008 по 2010 навчалася в Львівському регіональному інституті держуправління Нацакадемії при Президентові України. Влітку 2009 року проходила стажування в Секретаріаті Кабміну, після чого була внесена в урядовий кадровий резерв та нагороджена Почесною грамотою та Подякою Кабміну України. По закінченню навчання, у 2010 році, з червня по жовтень працювала заступником голови Жовківської райдержадміністрації (РДА) з гуманітарних питань і зовнішньої політики. І вже в жовтні цього ж року перемогла на виборах міського голови у Рава-Руській і стала наймолодшим міським головою-жінкою в Україні.

В 2011 році пішла в аспірантуру Львівського регіонального інституту держуправління Нацакадемії при президентові України, і закінчила її з відзнакою. На аспірантурі Ірина досліджувала удосконалення адміністративно-територіального устрою України (за прикладом проведення реформ в Польщі). І в 2015 році захистила дисертацію та отримала ступінь кандидата наук із державного управління.

На дострокових виборах 26 жовтня 2014 року до ВР VIII скликання Ірина була безпартійним кандидатом в народні депутати, але пройти до Верховної Ради не змогла. Весь час перебування на посаді міського голови супроводжувався скандалами, тому Ірина Верещук заявила: “Я втомилася від постійного тиску та безпідставних звинувачень від псевдопатріотів” – заявила вона і подала 17 лютого 2015 р. заяву на відставку.

Майже рік після відставки стажувалась та захистила в Центрі східноєвропейських досліджень Варшавського університету дипломну роботу на тему: “Участь громадян у здійсненні представницької влади в Польщі. Рекомендації для України” та втретє отримала диплом з відзнакою. На цьому не зупинилась і у липні 2016 р. одержала диплом Національної школи державного управління (Krajowa Szkoła Administracji Publicznej) в Польщі.

Після відходу з поста мера Верещук увійшла до складу співзасновників платформи “Важливий кожен” і презентувала ряд реформ в містах України. А в 2016 році очолила Міжнародний центр балтійсько-чорноморських досліджень і консенсусних практик і стала керівницею МБФ Добро усім.
У 2017 році керувала ТОВ Центр “Сонячне ремесло” (Рівненська обл. ЄДРПОУ 35193572), профіль – видобуток корисних копалин і розроблення кар’єрів, виробництво ювелірних і подібних виробів. Паралельно викладає на кафедрі політології Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова і в Інституті екології, економіки і права.

Рік (з червня 2018 р.) попрацювала членом наглядової ради скандально відомого «Альпарі-Банку». Нагадаємо, НБУ оштрафував на 2 млн грн цю банківську установу за легалізацію кримінальних доходів та махінації з мертвими душами – “за здійснення ризикової діяльності в сфері фінансового моніторингу та неналежне виконання банком обов’язку з управління ризиками”. 

Політична кар’єра:

Народним депутатом Ірина Верещук стала 29 серпня 2019 року, будучи 29 номером партії “Слуга народу”. Також вона була обрана:
–    головою підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки. 
–    членом Української частини міжпарламентської асамблеї ВР, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща. Та увійшла до складу груп з міжпарламентських зв’язків з ФРН, Польщею та Грузією.

Три місяці (з вересня по листопад 2019 року) була представником уряду Олексія Гончарука у ВР IX скликання, але невдовзі передала цю посаду Олені Шуляк (фракція “СН”, №13 за списком партії, заступник голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування).

В жовтні-2019 займалась, як член ТСК ВР, розслідуванням пожеж (вибухів) на складах боєприпасів в період з 2014 по 2018 роки в Ічні (Чернігівська обл.), Калинівці (Вінницька обл.), Балаклії (Харківська обл.), Сватове ( Луганська обл.), Кривому Розі (Дніпропетровська обл.).
А в 2020 знов вирішила спробувати себе на посаді міського голови, але вже столичного, і 16 липня 2020 року Ірина Верещук перемогла на праймеріз фракції “Слуги народу” і стала єдиним кандидатом на виборах мера Києва від цієї політичної сили.

 1. Політична позиція

Член парламентської фракції “Слуга народу”.

Виступає за законодавче врегулювання видачі дозволів на придбання та користування зброєю; за впровадження реформ у Збройних силах України; за соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей.

Останні подані законопроєкти: про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності в процесі їх реформування; про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності; про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж; про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною.

 1. Бізнес, активи, доходи

  Об’єкти нерухомості:
  Квартира в Броварах, Київська обл. (дата набуття прав – 21.02.2013), площа 37,6 м кв. Співвласність 50/50 з свекрухою Кухаренко Валентиною Павлівною. 
  Квартира в Львові. (дата набуття прав – 31.03.2017), площа 53,2 м кв. Співвласність 60/40 з Смик Ольгою Теодорівною. 
  Квартира в Львові. (дата набуття прав – 22.10.2011), площа 45,5 м кв. Співвласність 50/50 з свекром Кухаренко Віктор Сергійович. 
  Квартира в Рава-Руській, Львівська обл. (дата набуття прав – 06.02.2015), площа 38,6 м кв. Власність на 100 %. 

Земельна ділянка в Рава-Руській, Львівська обл (дата набуття прав – 29.10.2018) Загальна площа (м2): 1000. Власність на 100 %. 
Земельна ділянка в Сопошині, Львівська обл (дата набуття прав – 29.10.2018) Загальна площа (м2): 19977. Власність на 100 %. 
Земельна ділянка в Рава-Руська, Львівська обл (дата набуття прав – 31.12.2018). Загальна площа (м2): 1000. Власність на 100 %. 
Земельна ділянка в Лебедівка, Київська обл. (дата набуття прав – 21.01.2016). Загальна площа (м2): 891. Власність на 100 % співмешканця Кухаренка Михайла Вікторовича . 

В 2019 році в декларації Верещук з’явилась не вказана раніше земельна ділянкав Львівській обл (дата набуття прав – 11.11.2014). Загальна площа (м2): 800. Власність на 100 % співмешканця Кухаренка Михайла Вікторовича. 

Транспортні засоби:
З 2018 володіє Toyota Camry (2018 року випуску), що коштувала Ірині 800 000 гривень.

Бізнес:
Володіє компанією (на 22,5 %) що займається бурштином – ТОВ «Українська бурштинова біржа»

Доходи, у тому числі подарунки за 2018 р: 
В Національному педагогічному університеті ім. М.П.Драгоманова отримала заробітну плату (викладач) – 40 306 грн
В Інституті екології, економіки і права (викладач) – 22 577 грн
ТОВ “Сістемтрейд” виплатило гонорар 100 625 грн
АТ “Альпарі Банк” виплатив Ірині Андріївні заробітну плату за основним місцем роботи (член наглядової ради) в розмірі 193 062 грн
Отримала дохід від відчуження нерухомого майна в розмірі 981 617 грн
Співмешканець заробив в Військовій частині Е6117 – 751 433 грн

 

COVID-19 Live