fbpx

Батенко Тарас Іванович

Біографія

Тарас Іванович Батенко народився 20 червня 1974 року в місті Львів.

Утворення

Диплом політолога Тарас отримав в стінах Львівського державного університету ім. І. Франка (1996). У 1999 році захистив кандидатську дисертацію: “Роль опозиційного лідера у суспільно-політичному процесі України другої половини XX ст.” і став кандидатом політичних наук. Член Наукового товариства ім. Т. Шевченка.

Родина

Тарас одружений на Катерині Батенко (в дівоцтві Кобрин). Вона на платній основі працює помічницею народних депутатів IX скликання Івана Калаур ( “Слуга народу”) та Ірини Констанкевич ( “За майбутнє”). У подружжя двоє дітей: син Дем’ян і дочка Юстина.

Кар’єра

З 1990 року Тарас веде активну політичну діяльність. Тоді він став членом Республіканської партії, яку очолював відомий радянський дисидент і політичний діяч Левко Лук’яненко.

У 1993 році Батенко брав участь у виданні журналу “Республіканець”. Через три роки став співробітником Львівської обласної адміністрації. Протягом 1996 – 1997 років Тарас спочатку був фахівцем інформаційно-аналітичного відділу, а потім став помічником губернатора Львівщини.

Протягом трьох років (1997 – 2000) Тарас обіймав посаду заступника глави Центру політичних досліджень “Нова хвиля”. Наступні два роки молодий кандидат наук провів в редакції популярної львівської газети “Високий замок”, де він керував Центром політичного прогнозування.

У 2003 році Тарас приєднався до виборчого штабу кандидата в президенти Віктора Ющенка. Батенко був одним з керівників львівського штабу. У 2005 році обійняв посаду заступника голови Львівської обласної державної адміністрації. До 2008 року Тарас займався політико-правовими питаннями.

П’ять років (2009 – 2014) Батенко провів на посту директора “Магістральних нафтопроводів” Дружба “ВАТ” Укртранснафта “.

У 2007 році він став депутатом Львівської обласної ради. Балотувався за списком блоку “Наша Україна – Народна Самооборона”. Деякий час Тарас був керівником фракції “Наша Україна”.

У 2010 році він вдруге зайняв крісло депутата Львівської обласної ради. На цей раз Тарас балотувався по 32-му мажоритарному округу (Золочівський район) в якості кандидата від “Української Народної Партії”

У 2012 році Батенко спробував стати народним депутатом. Як самовисуванець він йшов по одномандатному виборчому округу № 123 (Львівська область). Але з результатом в 23,52% Батенко зайняв лише друге місце, пропустивши вперед представницю “Батьківщини” Лідію Котеляк (30,12%).

Зате вже через два роки Тарасу вдалося стати народним депутатом. На позачергових парламентських виборах, будучи кандидатом від Блоку Петра Порошенка, він переміг на тому ж виборчому окрузі, отримавши 50,89% голосів виборців.

У восьмому скликанні Верховної Ради Батенко до листопада 2015 року входив до складу фракції БПП, потім став позафракційним. Був головою підкомітету з питань нафтової, нафтотранспортної галузі і нафтопродуктозабезпечення комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. У травні 2016 року Тараса став головою партії “УКРОП”.

На виборах до Верховної Ради 2019 року Батенко вдруге переміг на 123-му окрузі вже як самовисуванець. У дев’ятому скликанні парламенту він став співголовою депутатської групи “Партія” За майбутнє “і членом бюджетного комітету.

Депутат має власний благодійний фонд. Тарас – автор ряду книг присвячених національно-визвольного руху України XIX-ХХ ст., Відродження Галичини і національної Церкви, політв’язням Богдана і Михайла Горинів, Івана Геля.

У березні 2020 року партія УКРОП оголосила, що Тарас Батенко збирається поборотися за крісло львівського міського голови на осінніх місцевих виборах.

COVID-19 Live