fbpx

Гончаренко Олексій Олексійович

Місце народження. Освіта.

Олексій Гончаренко народився 16 вересня 1980 року в Одесі, в сім’ї Марини Федорівни Гончаренко, яка працювала в Одеському порту, потім учителем в школі № 62 та в Приморському ліцеї, і Олексія Олексійовича Костусєва, політика, колишнього мера Одеси (2010-2013), доктора економічних наук, члена Партії регіонів. Батьки розлучилися, коли йому було 3 роки. Був після цього записаний на прізвище матері.

Олексій Гончаренко навчався в декількох школах – спочатку в загальноосвітній школі № 62, потім № 35, а завершив шкільне навчання в гімназії № 2. У 1994 році в чотирнадцять років пішов працювати в дитячий садок на Французькому бульварі викладати англійську мову. У 1996 році, ставши дипломантом олімпіади з біології Гончаренко вступив за співбесідою в Одеський державний медичний університет за спеціальністю “педіатрія”, який закінчив з відзнакою в 2002 році. У 1999 році пішов працювати на Одеську станцію швидкої медичної допомоги, де працював до 2001 року.

C 2002 по 2005 роки навчався в Академії народного господарства при Уряді Російської Федерації, розташованої в Москві, де здобув другу вищу освіту за фахом економіка і фінансовий менеджмент.

У 2006 році став учасником Програми Фонду Джона Сміта, в рамках якої пройшов півторамісячну стажування в Сполученому королівстві – в Парламенті Сполученого Королівства, місцеве самоврядування міста Лютон (передмістя Лондона), Національної Асамблеї Уельсу.

Політична діяльність.

У 2001 році Гончаренко обрали керівником молодіжної організації Одеського обласного відділення Партії зелених України. У 2002 році, в 21 рік, він в перший раз балотувався до Одеської міської ради по округу в селищі Таїрова, але безуспішно. Після виборів працював помічником депутата міськради.

У 2005 році Олексій Гончаренко став головою Одеської міської організації партії “Союз”. У тому ж році став керівником громадської організації “Якість життя”. В кінці 2005 року Одеська обласна та міська організації Партії “Союз” влилися в Партію Регіонів. У складі Партії Регіонів був обраний до Одеської міської ради в 2006 році.

У 2007 році був обраний головою комісії з удосконалення структури управління містом, яка проіснувала до грудня 2008 року.

На місцевих виборах в жовтні 2010 року балотувався до Одеської обласної ради рада в складі Партії регіонів, будучи в списку № 2. За мажоритарним округом, що складається з Приморського і Суворовського районів. Переміг з великим відривом від конкурентів, набравши 57 тисяч голосів. У листопаді 2010 року був обраний на посаду заступника голови Одеської обласної ради.

7 серпня 2012 року було зареєстровано кандидатом у народні депутати України по 133 мажоритарному округу (Київський район м. Одесі). Вибори програв.

У лютому 2014 року, після подій на Евромайдані Олексій Гончаренко вийшов з Партії регіонів і звільнився з посади першого заступника голови Одеської обласної ради.

Був довіреною особою кандидата в президенти Петра Порошенка. Очолює обласну організацію партії Солідарність. 14 серпня 2014 року був обраний головою обласної ради. На виборах до Верховної Ради 26 жовтня 2014 року обраний народним депутатом за списком партії Блок Петра Порошенка. Олексій Гончаренко склав із себе повноваження голови Одеської облради у зв’язку з обранням депутатом Верховної Ради.

Член Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Брав участь в дострокових парламентських виборах 2019 року в якості самовисуванця по мажоритарному округу № 137 (Одеська область). За підсумками голосування переміг на окрузі з результатом 29,55% (20 425 голосів), обійшовши кандидата від Слуги народу Олексія Муконін (24,45%, 16 903) і самовисуванця Леоніда Климова (23,09%, 15 963).

21 серпня 2019 увійшов до складу фракції Європейська солідарність.

Затримання в Росії.

Олексій Гончаренко був незаконно затриманий поліцією 1 березня 2015 року в Москві, під час траурної ходи в пам’ять про вбитого російському опозиціонера Бориса Нємцова. Надалі він був переданий Слідчому комітету РФ для проведення “процесуальних дій” в зв’язку з подіями в Одесі 2 травня 2014. Що є порушенням російською владою дипломатичного імунітету делегата ПАРЄ і вимог міжнародного права. Увечері того ж дня був відпущений на поруки посольству України. 2 березня 2015 року МВС Росії запевнив, що не має претензій до затриманого українському депутату.

 

Зникнення.

23 лютого 2017 року стало відомо про зникнення Гончаренко. Першим про це повідомив народний депутат Олександр Бригинець, назвавши головною версією викрадення. Інформацію підтвердила прокуратура Одеської області, а також СБУ та генеральний прокурор України Юрій Луценко. Через пару годин депутат знайшовся, заявивши, що викрадення було інсценуванням в рамках проведеної спецоперації СБУ.

Родина.

Одружений. З дружиною, Ольгою, познайомився ще в медичному університеті. Разом з дружиною Гончаренко виховує сина, Олексія (рід. 2006).

COVID-19 Live