fbpx

Філатов Борис Альбертович

Ім’я: Борис Філатов | Борис Альбертович Філатов | Borys Filatov
Діяльність: мер Дніпра, блогер
Дата народження: 7 березня 1972
Знак зодіаку Риби
Місце народження: Дніпро (Україна)
Сімейний стан: одружений


Біографія Бориса Філатова

Борис Альбертович Філатов народився в Дніпропетровську в родині педагогів. Мати була вчителем російської мови та літератури, батько викладав гуманітарні дисципліни в місцевому ДГУ. Син частково пішов по його стопах, отримавши в 1993 році історичну освіту, але все ж присвятив себе роботі за другою спеціальністю.

До отримання 2000 року адвокатської ліцензії Борис Філатов був юрисконсультом на підприємствах різної форми власності, беручи участь в тому числі в «недружніх поглинаннях», тоді ще не називалися рейдерськими захопленнями.

У 1997 році Борис Філатов захистив в Одеській юридичній академії (знаменитого «підрахуя» Ківалова) кандидатську дисертацію з теорії та філософії права. Пізніше був учасником багатьох резонансних судових процесів, в яких фігурували Ігор Коломойський і група «Приват». У той же час він не любив, коли його називали штатним адвокатом дніпропетровського олігарха, і заявляв, що відкритий для будь-яких пропозицій. У цей період Борис Філатов обзавівся багатьма знайомствами, які в подальшому сприятимуть його політичного просування. До 2006 року Філатов став доларовим мільйонером.

Трохи раніше, незабаром після перемоги Помаранчевої революції, Філатов відійшов від юридичної практики і активно зайнявся журналістикою і публіцистикою. Його програма «Губернські хроніки», що виходила в ефір з 2005 по 2010 роки, користувалася великою популярністю, незважаючи на далеко не самий виграшний слот в ефірній сітці (найчастіше 19:30 неділі). Все тому, що об’єктом нападок і викриттів міг стати хто завгодно аж до надавав платформу для мовлення Коломойського. Правда, з роками формат передачі втратив актуальність, а автор пояснив згортання проекту небажанням конфліктувати з давніми друзями, в тому числі з губернатором – очолив ДнепрОГА Олександром Вілкулом, зараз – кандидатом в президенти на виборах 2019.

На наступні чотири роки Філатов практично випав з публічного медіапростору. Активно подорожував, об’їхав на мотоциклі Америку і Африку, зняв кілька документальних фільмів про свої поїздки. Активно колекціонував нецке і мав намір здійснити суборбітальний політ в рамках проекту Річарда Бренсона.

Повернення в реальну політику (цим термін дуже любить сам Філатов) вийшло полуслучайним: призначений главою ДнепрОГА в початку 2014-го Коломойський покликав його в заступники по внутрішній політиці. Трохи пізніше Філатов виграв парламентські вибори на одномандатному окрузі №27, до якого входив і його рідний житловий масив «Перемога». Так Борис Філатов став народним депутатом.

Не можна сказати, що його діяльність в якості народного обранця була продуктивною. Філатов пропустив чимало пленарних засідань і майже не брав участі в законотворчому процесі, але при цьому приділяв максимум часу проблемам виборців на окрузі. З цієї точки зору висування на вибори градоначальника Дніпропетровська 2015 роки від партії УКРОП виглядало логічно. Не будучи фаворитом і поступившись Вілкулу в першому турі, Філатов зумів мобілізувати лояльних виборців у другому і все ж переміг. Так Філатов став мером Дніпропетровська – Дніпра, і займає цю посаду і зараз.

Діяльність Філатова на посаді глави міськради не можна оцінювати однозначно. З одного боку, він оживив Дніпро в плані інфраструктури після 15 років «безвладдя» Куліченко. Частково був наведений порядок в комунальних службах, розворушили «Днепрелектротранс». Нова влада стала на перших порах продуктивно співпрацювати з громадськими активістами. Але з часом досягнення почали відходити на другий план через дивної поведінки і не менш дивною кадрової політики Філатова, у якого виявилися замашки диктатора.

Він несподівано для всіх призначив одним зі своїх заступників подругу дитинства і за сумісництвом члена колишньої «Партії регіонів» Світлану Епифанцева. І так само несподівано її звільнив за неповагу до української мови. Він призначив керівником муніципальної поліції екс-беркутівця Андрія Ткаченко, який брав участь в придушенні акцій протесту в розпал євромайдан. Крім того, окремі департаменти міськради очолили некомпетентні і корумповані люди. Через буйного вдачі градоначальника адекватної реакції на конструктивну критику очікувати не доводиться.

COVID-19 Live