fbpx

Фельдман Олександр Борисович

ФЕЛЬДМАН ОЛЕКСАНДР БОРИСОВИЧ

народився в 1960 році в м Харкові

Трудова і громадська діяльність:

1978-80 рр. – служба в армії.

1981-89 рр. – водій АТП № 20102 м.Харкова, машиніст котельні, працівник радгоспу, кочегар Харківської спеціалізованої школи Міністерства освіти УРСР, слюсар-ремонтник, сторож позавідомчої охорони відділу внутрішніх справ Московського райвідділу м.Харкова, мотороллеріст дитячого садка № 198, начальник дільниці виробничого об’єднання « Сигма », таксист.

1989-90 рр. – будівельник кооперативу «Монтажник».

1990-91 рр. – директор кооперативу «Ремонтник».

1991-94 рр. – директор ПВКФ «АВЕК».

З 1994 року – президент АТ «АВЕК і Ко». Володіє ТЦ «Барабашово».

З 2002 р – народний депутат України.

У 2004 р – довірена особа кандидата в президенти Віктора Януковича.

У 2006 і 2007 рр. – народний депутат України. Останні два рази проходив до парламенту за списками БЮТ.

У червні 2010 року Фельдман вийшов з фракції БЮТ

У березні 2011 року вступив в Партію регіонів

28 жовтня 2012 року обраний народним депутатом України сьомого скликання по одномандатному виборчому округу № 174

Президент Єврейського фонду України.

 В молодості ОЛЕКСАНДР ФЕЛЬДМАН був машиністом у котельні, робітником у радгоспі, кочегаром, меблярем, слюсарем-ремонтником у фірмі побутових послуг, сторожем, мотористом, будівельником. Його основною метою вже тоді були гроші; Фельдман влаштовувався на будь-яку тимчасову роботу, яка давала можливість добре заробити.

Під час перебудови ФЕЛЬДМАН став директором кооперативу по ремонту автомобілів «Ремонтник», а в 1991 р об’єднав своє підприємство з кооперативом батька по установці алюмінієвих віконних рам. Об’єднана фірма отримала назву фірму «АВЕК» ( «Автоекспресконструкція»). В середині 90-х Фельдман займався також будівництвом нерухомості, але кинув цей бізнес через низьку прибутковість.

В кінці 90-х років харківський міськрада виділила Фельдману ділянку під будівництво ринку на метро «ім. академіка Барабашова ». Міська влада дала Фельдману під це будівництво безвідсотковий кредит в 50 млрд. Купоно-карбованців. На даний момент, ринок «Барабашово» розрісся до 1900 торгових місць і 60 тис. Працівників.

«АВЕК» побудував в Харкові кілька торгових центрів і планував зведення супермаркету на місці Сумського ринку. Дана ініціатива Фельдмана викликала протести місцевих жителів, які побоювалися підвищення цін на продукти нової торгової структурою. В даний час, ділянку землі, на якому знаходяться руїни Сумського ринку, рішенням Верховного суду України повернуто харківській територіальній громаді.

Починаючи з 2000 року, концерн «АВЕК і Ко» послідовно позбавляється від входять до його структури неприбуткових підприємств: футбольного клубу «Металіст», хлібокомбінатів, фармакологічної компанії; передбачається і продаж молокопереробного заводу «Сири Бурлука».

Спочатку ФЕЛЬДМАН балотувався до Верховної Ради від групи Демініціативи. Під час президентських виборів 2004 року, Фельдман був довіреною особою Віктора Януковича. Але вже в 2005-му виявився в партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко. І очолив відділення партії в Харківській області.

Політична діяльність Фельдмана в Харкові виявилася менш вдалою, ніж в столиці. Олександр Борисович захотів стати мером міста, достроково відсторонивши від влади чинне керівництво. Безліч пікетів, мітингів, заяв в ЗМІ, що проводилися бютівські активістами в Харкові в 2007-2008 рр., Не допомогли власнику «Барашово» зміцнити свій авторитет серед місцевих жителів. Рейтинг довіри харків’ян Фельдману ніколи не піднімався вище позначки в 5-7%.

За даними сайту vlasti.net, під контролем Фельдмана в різний час перебували ТОВ «Ростра ЛТД», ТОВ «Українська міжнародна транспортно-енергетична компанія», ЗАТ «Богодухівський шкіряний завод», ВАТ «Орільський цукровий завод», ЗАТ «Хліб», ТОВ ТД «Харківхліб», ВАТ «Коровай», ТОВ «Агровек», ТОВ ТК «Менора», ВАТ «Великобурлуцький сироробний завод», АТ «Коровай», газета «Час» та ін.

Напередодні 2009 року Харківська міська голова Михайло Добкін заявив, що у взаєминах міської влади з Олександром Фельдманом «намітилися позитивні тенденції: вони знаходяться не в політичній площині, а виключно в економічній» .За словами М. Добкіна, консолідація місцевих політичних еліт пов’язана, перш за за все, з економічною кризою.

Фельдман йдучи з цього поста керівника ХОО “Батьківщина”, оголосив, що за ним підуть інші. 25 червня 2010 року народний депутат Олександр Фельдман був виключений з партійних лав ВО «Батьківщина» за дії, несумісні з членством в партії.

17 березня Олександр Фельдман увійшов до складу фракції Партії регіонів у Верховній Раді.

COVID-19 Live