fbpx

Індекс світових цін продовольчої агенції ООН у серпні знизився пʼятий місяць поспіль порівняно з історичними максимумами, досягнутими раніше цього року. Відновлення експорту зерна з українських портів сприяло покращенню перспективи постачання, пише Reuters.

Ключові факти

  • Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) заявила в пʼятницю, що її індекс цін, який відстежує продовольчі товари, що найбільше продаються у світі, минулого місяця склав у середньому 138,0 пункта проти переглянутого значення 140,7 за липень. Раніше липневе значеннябуло встановлено ​​на рівні 140,9.
  • Індекс впав із березневого рекорду 159,7, досягнутого після вторгнення Росії до України. Проте серпневе значення було на 7,9% вищим, ніж торік.
  • Агентство повідомило, що індекс цін на зернові ФАО знизився на 1,4% у місячному вирахуванні в серпні через відкриття українських чорноморських портів, а також сприятливих перспектив урожаю пшениці в Північній Америці та Росії.
  • Але індекс цін на кукурудзу зріс на 1,5% минулого місяця через спекотну та суху погоду.
  • Індекси цін на олію, цукор, молочні продукти та мʼясо впали, частково відображаючи поліпшення пропозиції.
  • В окремих оцінках попиту та пропозиції зернових ФАО знизила свій прогноз світового збору зернових у 2022 році до 2,774 млрд т із попереднього прогнозу в 2,792 млрд т на початку липня. Це на 1,4% нижче за передбачуваний обсяг виробництва на 2021 рік.
  • Очікується, що світове споживання зернових у 2022/23 році перевищить збір, що призведе до прогнозованого скорочення світових запасів на 2,1% порівняно з 2021/22 роком до 845 млн т.

Контекст

22 липня в Туреччині підписано угоду про вивезення зерна та іншого продовольства з портів України. Також у Стамбулі розпочав роботу Спільний координаційний центр, що здійснюватиме моніторинг роботи «зернових коридорів» відповідно до угоди про експорт продовольства.

1 серпня вперше від початку повномасштабної війни вийшло судно з Одеського порту з українським продовольством. Йдеться про судно Razoni, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі в Лівані.

5 серпня перший караван з українським продовольством вийшов із портів Одеса та Чорноморськ. Міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що планується забезпечити здатність портів опрацьовувати понад 100 суден на місяць, мета – понад 3 млн т експорту агропродукції щомісяця з портів Одеса, Чорноморськ та Південний.

#світовіціни #експорт #продовольство #ціни

Джерело

COVID-19 Live