fbpx

  • За даними дослідження проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», 44% киян виїжджали з Києва у лютому-березні 2022 одразу після початку війни. З них більше половини виїхали до іншої області України, третина – до іншого населеного пункту Київщини, кожен десятий – за кордон. Основна аудиторія тих, хто виїжджав – молодь, жінки та більш забезпечені.

• Основна причина вибору Києва як міста проживання серед переселенців, які живуть зараз у Києві – наявність родичів і близьких друзів (45%). Серед інших – можливість знайти роботу (26%) та безпечність міста в умовах війни (22%). 8-9% зазначили, що їм подобається Київ і тут є багато можливостей, щоб почати нове життя, 5% – що тут наявні вільні місця для тимчасового проживання. Для 4% було байдуже, куди виїжджати, ще для 2% – це було рішення організації, відповідальної за переселення. 

• 17% переселенців зазначили, що їхнє житло, де вони жили до війни, зруйноване і непридатне до життя. У 24% – частково пошкоджене, 2% – було зруйноване, але вже відновлене, у 35% – без змін. 21% сказали, що не мають інформації щодо стану свого житла. Про більшу кількість руйнувань зазначили переселенці з Донбасу та старші опитані. 

• Дві третини переселенців орендують квартиру у Києві, ще чверть – живуть у помешканні родичів, друзів, знайомих. У центрах для біженців, готелях, хостелах проживають 6-7%, у власному помешканні – 2%, у помешканні інших місцевих жителів – 1%.

• За час війни більше 60% опитаних киян зазначили про погіршення економічного становища своєї сім’ї. У 30% воно не змінилося, у 4% – покращилося. Економічна ситуація серед ВПО дещо гірша: близько 80% зазначили про погіршення, у 14% – вона не змінилася, у 5% – покращилася.

• Три чверті як киян, так і переселенців працювали до початку війни. Зараз серед киян 60% працюють у звичайному режимі, 6% – віддалено, 7% – за скороченим графіком, 7% – на новій роботі. Втратили роботу – майже 20% киян. 

Серед ВПО 21% працюють у звичайному режимі, 12% – віддалено, 4% – за скороченим графіком, 17% – на новій роботі. Не працюють зараз 45% переселенців, які живуть у Києві. 

Серед киян, що втратили роботу, близько 40% збираються працевлаштовуватися найближчим часом у Києві. Серед переселенців таких більше 60%.

• 65% опитаних киян вказали про відсутність напруження у відносинах між переселенцями і киянами, близько 20% зазначили, що воно існує. Серед переселенців про відсутність напруження у відносинах із місцевими зазначили майже 80%, близько 20% – про його наявність.

• 55% опитаних киян позитивно поставилися б до того, якби частина переселенців залишились жити у місті, працювати, 35% – нейтрально, 8% – негативно.

• 85% опитаних киян зазначили, що вони однозначно пов’язують свої плани на майбутнє з проживанням у Києві, ще 11% – скоріше пов’язують, близько 3% – не мають планів залишатися жити у Києві. 

Серед переселенців однозначно пов’язують свої плани із Києвом 28%, ще 27% – скоріше пов’язують. Близько третини ВПО не планують своє майбутнє життя у столиці.

• Близько 90% опитаних киян та ВПО вважають Київ комфортним для проживання. Протилежну думку мають 9% киян і 6% переселенців.

• За останній рік оцінки діяльності місцевої влади, соціальних та комунальних служб серед киян значно покращилися. Зокрема діяльністю Київського міського голови В.Кличка задоволені 68%, незадоволені – 22%. Серед переселенців таких 65 і 9% відповідно (чверть не визначилися).

• Діяльністю Голови КМВА С.Попко задоволені 21% киян, незадоволені – 8% (більше 60% не визначилися). Серед ВПО таких 25 і 4% відповідно (більше 70% не визначилися).

• Діяльність Київської міської ради позитивно оцінили 50% киян, негативно – 24% (25% не визначилися).Серед переселенців таких 50 і майже 10% відповідно (більше 40% не визначилися).

• Комунальними службами Києва задоволені майже 70% місцевих мешканців (більше чверті незадоволені). Серед ВПО задоволених більше 80%, незадоволених майже 15%.

• Діяльністю соціальних служб задоволені більше половини опитаних киян, незадоволені – 17% (третина не визначилися). Серед переселенців майже 70% задоволені, 17% – незадоволені (15% не визначилися).

• Діяльністю громадського транспорту задоволені більше 80% киян, незадоволені – більше 10%. Серед ВПО таких 86 і 8% відповідно.

• Діяльністю поліції задоволені більше 60% киян, незадоволені близько 20% (більше 20% не визначилися). Серед переселенців таких 62 і 7% відповідно (30% не визначилися).

• Майже 70% опитаних киян підтримують рішення міської влади Києва демонтувати радянські пам’ятники, близько чверті – не підтримують. Серед переселенців підтримують це рішення майже 65%, проти цього – близько 20%.

• Майже 80% киян схвально ставляться до евакуації авто, запаркованих в неналежному місці. Серед тих, хто має автомобіль понад 70% підтримують евакуацію неправильно запаркованих авто, трохи більше 20% – не підтримують.

Аудиторія: мешканці Києва та переселенці, які приїхали у місто, від 18 років і старші. Вибірка серед постійних мешканців репрезентативна за віком, статтю. 

Вибіркова сукупність: 800 респондентів – жителі міста Києва, 800 респондентів – переселенці.

Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,5%. Терміни проведення:  16-27 лютого 2023 р.

#кияни #переселенці #настрої #опитування #УСП #USP

Джерело

COVID-19 Live