fbpx

Верховна рада провела перший пленарний тиждень в 2022 році і 28 січня, закрила роботу шостої сесії. Депутати знову зберуться під куполом 1 лютого, а потім підуть на карантин через підвищений рівень захворюваності на коронавірус. Пропонуємо подивитися на підсумки цього парламентського тижня у цифрах.

Народні депутати за перший пленарний тиждень року ухвалили 9 постанов та 22 законопроєкти.
Підсумки тижня в РадіСлово і діло

З 25 січня до 28 лютого парламент проголосував дев’ять постанов, більшість стосувалася зміни та встановлення меж міст. Також було прийнято звернення до міжнародної спільноти щодо військового шантажу з боку Росії.

Депутати проголосували за постанову про проведення у Києві в травні міжнародної конференції «Дослідження вищими органами аудиту ефективності політики боротьби зі зміною клімату та його наслідками», а також за постанову про створення ТСК з розслідування можливих фактів корупції, які призвели до втрати доходів держбюджету.

За тиждень загалом було ухвалено 22 законопроєкти: 9 – за основу та 13 – у цілому. У другому читанні затвердили зміни до Сімейного кодексу щодо збільшення мінімального розміру аліментів на дитину.

Було прийнято закон про антидопінгову діяльність – в Україні створять Національну лабораторію антидопінгового контролю, вона відповідатиме вимогам для акредитації Всесвітньої антидопінгової агенції.

Рада також затвердила уточнення до законодавства про національний спротив: члени добровольчих формувань територіальних громад зможуть використати особисту мисливську та стрілецьку зброю, інші види озброєння та боєприпаси.

Парламент ратифікував угоду між Україною та Великою Британією щодо офіційної кредитної підтримки розвитку Військово-морських сил ЗСУ. Відповідно до договору, Україна візьме в кредит 1,7 млрд фунтів для будівництва 8 ракетних катерів та одного фрегата, а також на постачання двох протимінних кораблів.

Джерело

COVID-19 Live