fbpx

«Роблячи людям добро, отримуй винагороду».

   Головна мета міжнародної Програми проектів «Підприємництво для всіх» створення достатніх та необхідних умов громадянам України та українській діаспорі в країнах їх проживання для започаткування, розвитку та активної діяльності всіх типів мікро та малого і середнього підприємництва. (ММСП).

Розвиток кожної територіальної громади дуже залежить від наповнення коштами місцевих бюджетів. Підприємництво в громаді є відчутною складовою доходів місцевих бюджетів та рушієм і вирішальною силою розвитку економічних, соціальних, побутових, культурних та інших аспектів якісного життя громадян.  

Тому для сталого розвитку економіки регіону потрібен постійний і сталий приріст новостворених мікро- малих та середніх підприємств (ММСП), новостворених інноваційних робочих місць, розвиток локальної інфраструктури. Територіальні громади сьогодні відчувають гостру потребу в висококваліфікованих фахівцях для системної розбудови та розвитку всіх видів підприємництва. Особливо еко спрямованого підприємництва (кругова економіка, відновлювані джерела енергетики, (ВДЕ), зелений бізнес, еко фермерство, тощо), соціального підприємництва, та підприємництва в «срібній економіці» для людей 50+. 

Започаткована для реалізації  цих задач Міжнародна Програма проектів «Підприємництво для всіх» складається із трьох портфелів проектів.

 1. Молодь та підприємництво 18+
 2. Усвідомлене підприємництво (Центри зайнятості), 38+
 3. “Срібна економіка “, 50+, самозайнятість та Палата Старших Консультантів (ПСК).

Особлива увага, на даному етапі, приділяється розвитку «срібної економіки», соціального підприємництва та еко підприємництва. Срібна економіка в Україні це голубий океан на сьогодні, тому розвиток підприємництва в цьому сегменті вирішує в територіальних громадах соціальні, демографічні та побутові питання громадян України. Соціальна складова «срібної економіки» розвиває суспільство «можливостей», створює нові інститути для самореалізації людей похилого віку.

Наша основна цільова аудиторія у всіх проектах міжнародної Програми це:

 • соціальні підприємці
 • люди срібного віку
 • активна молодь, зацікавлена в підприємництві
 • тимчасово переміщені особи (ТПО)
 • тимчасово безробітні громадяни, зацікавлені в підприємництві (зареєстровані в центрах зайнятості)

Найперспективніший напрям розвитку підприємництва у всьому світі, а тепер і в Україні – «срібна економіка». Ми вважаємо активне старіння населення новим ресурсом економічного зростання, а не визнання, за звичкою влади, його проблемою суспільства. Адже практично скрізь після виходу на мізерну пенсію фінансові можливості потенційної «срібної економіки» скорочуються. Та й до пенсії потрібно десь допрацювати.

З активним ейджизмом, який починає переслідувати здобувачів уже після 40 років, знайти в віці 55+ престижну, добре оплачувану роботу стає все складніше. Пропоновані роботодавцями вакансії не можуть похвалитися якимись перевагами – ні фінансовими можливостями, ні кар’єрним ростом, ні перспективою відкласти на хорошу пенсію.

Ринок товарів і послуг для людей «срібного віку» в Україні майже зовсім не розвивається. Наш проект планує активно розвивати ринок товарів та послуг для людей «срібного віку» зусиллями мікропідприємців і з числа людей «срібного віку». Це значно зменшить навантаження на соціальні статті витрат бюджетів всіх рівнів та пом’якшить вплив пенсійної реформи на людей 50+.

На основі проведеного анкетування цільової аудиторії нами було визначено основні потреби людей срібного віку, які ми будемо забезпечувати:

 • підвищення соціального статусу в суспільстві (не пасивний споживач, а активний підприємець чи працівник).
 • фінансовий достаток (в добавок до пенсії)
 • професійна затребуваність за фахом та професійними компетенціями.
 • усвідомлене підприємництво (через коучинг та спеціалізовану бізнес освіту)
 • нове економічне мислення, дизайн мислення в підприємстві…
 • призупинення плинності кадрів в бізнесі.

А також, на основі результатів анкетування, було виділено основні негативні тенденції в суспільстві та на ринку праці, зокрема щодо людей срібного віку:

 • вікова дискримінація людей срібного віку (ейджизм)
 • стереотипи у сприйнятті
 • не вміння користуватись ІТ технологіями обмежили людей срібного віку під час пандемії…
 • відсутність доступу до інтернету.

В даний час стартують окремі проекти з розвитку соціальних підприємств в складі ГО «Ліга розвитку науки»:

 • Соціальне підприємство – Центр зайнятості “Срібний вік” 50+”
 • Соціальне підприємство – Агентство дизайну одягу з брендом “Сімейне щастя” (дитина, мама, тато, бабуся, дідусь… постільні приналежності та нижня білизна для дітей, молодої сім’ї і людей срібного віку).
 • Соціальне підприємство «Університет третього віку «Європейський» (бізнес освіта з підприємництва для людей «срібного віку»).
 • Соціальне підприємство – «Українська еко їжа», мережа торгівельних майданчиків для реалізації крафтових продуктів харчування українськими фермерами (перевага соціальним підприємствам та фермерам з числа людей «срібного віку».

ГО «Ліга розвитку науки»  – забезпечує добровільне членство підприємців, які створили свої бізнеси за нашої допомоги та надає послуги з поточної діяльності бізнесів цих підприємців  через ко-воркінг центр з дистанційного обслуговування соціальних підприємств.

Вертикально інтегрований бізнес юніт, ЕкоХолдинг “КиянКо”,  об’єднує всі новостворені підприємцями бізнеси та діючі проекти Міжнародної програми .

Територіальні МІНІ ЕКО СИСТЕМИ підтримки і розвитку підприємництва в територіальних громадах.

Моя особиста авторська розробка – територіальні міні еко системи підтримки ММСП, це стала і системна підтримка активних громадян в започаткуванні,  поточній діяльності та розвитку всіх форм та видів підприємництва в територіальних громадах міст, селищ та сіл.

Для сталого і комплексного розвитку всіх форм підприємництва ми розпочали в нашій Програмі формування в кожному районі міста Києва (територіальній громаді) міні еко системи розвитку підприємництва. Такі ж міні еко системи підтримки ММСП плануємо створювати в територіальних громадах України, та країн-партнерів (Польща, Греція, Болгарія, Італія). Територіальна міні еко система складається з наступних окремих структур:

 • Навчальний центр з бізнес освіти з навчальною онлайн платформою;
 • Бізнес інкубатор для започаткування підприємництва;
 • Платформу з надання консультацій підприємцям та форуму для горизонтального обміну інформацією і досвідом;
 • Проектний офіс із досвідченими грант менеджерами;
 • Ко-воркінг центр з комплексного обслуговування поточної діяльності діючих підприємців.

Системна і доступна бізнес освіта для майбутніх підприємців в територіальних громадах є основою для розвитку локальних економік та вирішення багатьох соціальних питань жителів міст та сіл в кожній країні. Особливо це важливо для соціально вразливих верств населення: молоді 18+ та людей “срібного віку”, тобто людей 50+. Тому ми в своїй Програмі проектів акцентуємо увагу на формуванні професійних навичок та професійній підготовці саме цих категорій громадян. Вони мають мати можливість бути активними підприємцями в національних економіках, як  активні члени суспільства, а не як пасивні споживачі. І наш проект в цьому їм практично допоможе.

Плануємо також  протягом 2022 року розробити проект із реєстрації бізнес юніту ЕкоТЕХНОПАРК “Срібна економіка” в Києві  з філіями по Україні.

Девіз наших проектів Міжнародної програми я бачу як  «Практики – практикам, практичні поради для застосування в сучасному підприємництві».

Готовий надати конкретну та детальну інформацію по кожному блоку питань міжнародної Програми проектів «Підприємництво для всіх», а також провести очні презентації.

Надіємось на активну підтримку проектів нашої міжнародної Програми з боку спонсорів, органів місцевої влади, грантодавців, меценатів та великого системного бізнесу.

 

Запрошуємо до співпраці всіх зацікавлених!

 

З повагою,

Тиркало В.Б., МВА

Президент

ГО «Ліга розвитку науки»

096 438 51 98

kyyanko@i.ua

COVID-19 Live