fbpx

Правоохоронці вікрили 12 кримінальних справ  щодо порушень під час передвиборної кампанії на проміжних виборах народних депутатів на Херсонщині, Черкащині та місцевих виборах у Харкові.

Про це під час брифінгу розповіли представники Громадянської мережі ОПОРА.

За даними організації, на Черкащині та Херсонщині основними технологіями під час передвиборної кампанії залишаються використання адмінресурсу, зокрема залучення високопосадовців. Також зафіксували й активний підкуп виборців та реєстрацію кандидатів-двійників.

Були також порушення правил проведення агітації та використання “чорного піару”, особливо в соцмережах. Схожі випадки зафіксували і в Харкові, де в неділю обиратимуть міського голову міста. Виборців підкуповують обіцянками, до прикладу надати пільги на проїзд у громадському транспорті та компенсації за оплату комунальних послуг.

“Якщо говорити про підкуп виборців, то ми не зафіксували в Харкові безпосередніх інцидентів, які мають ознаки підкупу виборців в розумінні кримінального кодексу чи в розумінні виборчого кодексу, але ми підкреслюємо, що в Харкові є проблема, як і на попередніх місцевих виборах в інших громадах з фокусуванням уваги виборців на матеріальних певних благах”, – сказав старший аналітик Громадянської мережі “ОПОРА”.

“На Черкащині, 197 виборчий округ було розповсюджено матеріали агітаційного порядку з фейковим номером кандидата+відповідно це чітко свідчить про те що має місце не лише політологічне поняття, а й свідомий умисел з метою введення в оману виборців, разом з тим роздавалися газети які містили недостовірні відомості щодо змісту програми”, – розповіла голова правління “ОПОРИ” Ольга Айвазовська.

Посадові особи центральної та місцевої влади фактично підтримували висуванців різних політичних сил, а ціла низка кандидатів займала на час виборів владні посади. Однак візит президента України Володимира Зеленського під час робочої поїздки до громад  до ОВО №197 Черкаської області спільно з кандидатом від правлячої партії “Слуга народу” Віталієм Войцехівським став однією з найважливіших демонстрацій необхідності посилення гарантій політичної нейтральності публічної адміністрації в Україні.

За оцінками спостерігачів саме депутати провладної партії “Слуга народу”  мали найбільший доступ до заходів ресурсних та резонансних програм.

Джерело

COVID-19 Live