fbpx

Відкриті дані щодо діяльності депутатів доступні на Єдиному держпорталі відкритих данихпорталі відкритих даних ВРУ та на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. 

Відкриті дані щодо майнових декларацій дають змогу отримати вичерпну інформацію щодо майна депутатів. Звіти політичних партій показують, хто фінансує партії та на що вони витрачають ці кошти. А дані з порталу відкритих даних ВРУ можуть, зокрема, показати, за які законопроєкти голосує певний депутат.

Завдяки відкритим даним можна: 

  • дослідити законотворчу діяльність депутатів та як вони голосують можна через сервіс «ККД депутата — як депутати підтримують реформи» від VoxUkraine;
  • дізнатися, хто фінансує політичні партії та на що вони витрачають отримані кошти, допоможе сервіс «Золото партій»; 
  • знаходити потенційні факти незаконного збагачення депутатів місцевого рівня та депутатів ВРУ, виявляти конфлікти інтересів і корупційні зв’язки депутатів та інших держпосадовців завдяки інструментам «Bihus.Декларації» та «Zaparkanom»;
  • знаходити ризики корупції та тіньового лобізму в парламенті, приховані бізнес-зв’язки та конфлікт інтересів у діяльності депутатів. У цьому допоможуть сервіси «Відкритий реєстр національних публічних діячів України» від Центру протидії корупції та «Приховані інтереси» від ГО «Антикорупційний штаб»;
  • дізнатися про фігурантів антикорупційних розслідувань серед українських політиків, а також про історію створення та результати роботи політичних партій, основних донорів можна на ресурсі «ПолітХаб».

Відкриття даних у сфері підзвітності депутатів дозволяє виявляти корупційні зловживання або зв’язки між законодавчою ініціативою депутата та його бізнес-інтересами.

Політики можуть використовувати відкриті дані для демонстрації ефективності роботи депутатів чи партії. А громадяни мають доступ до вичерпної інформації про діяльність депутатів та можуть зробити більш виважений вибір під час голосування.

Джерело

COVID-19 Live