fbpx

Дослідження проведене Українським інститутом майбутнього та незалежним аналітичним центром U.Sport у співпраці з Big City Lab і Асоціацією спортивного девелопменту. 

Це дослідження підтверджує ефективність масового спорту і регулярної фізичної активності, як інструменту, що здатний подовжити тривалість якісного життя українців, знизити витрати на медицину, підвищити ефективність праці, стати поштовхом для індустрії спорту та дотичних галузей і як результат – значно збільшити ВВП України. 

У доповіді наведене економічне обгрунтування впливу масового спорту та регулярної фізичної активності на ВВП та здоров’я українців, дорожню карту та розуміння вартості інвестицій.

Представники UIF, зокрема співзасновник Анатолій Амелін, розповів, чому Міністерству молоді та спорту вигідно вкладати кошти у спорт. За словами Амеліна, кожен долар вкладений у масовий спорт принесе бюджету 15 доларів.

Це стосується прямого впливу фізичної активності на якість роботи українців і спроможність працювати в цілому. Розвиток масового спорту зменшить витрати держави на охорону здоров’я через зменшення рівня захворюваності українців.

Красномовними були показники того, яка кількість бюджету витрачається на масовий спорт (5% від бюджету Міністерства молоді та спорту). Загалом державні витрати на рекреацію та спорт в Україні складають 7 євро в рік на людину (в Європі 100 євро).

Висновком дослідження є твердження про те, що державний вектор на аматорський/масовий спорт за наступні 9 років збагатить бюджет України на 98 мільярдів доларів.

Повний варіант доповіді можна завантажити за посиланням

Джерело

COVID-19 Live