fbpx

Дослідники кажуть, що у дорослих із зайвою вагою додатковий сон може призвести до втрати ваги без змін денного раціону

Згідно з невеликим клінічним випробуванням на дорослих із зайвою вагою, сон на годину або більше щоночі може допомогти людям скоротити калорії.

Дослідники в США виявили, що люди, які зазвичай сплять менше 6,5 годин на добу, втрачають в середньому 270 калорій від щоденного споживання, коли вони сплять більше 1,2 години.

Вчені вважають, що зниження калорій, яке тривало протягом трьох років, може призвести до втрати приблизно 12 кг (26 фунтів) без зміни свого раціону протягом дня. Деякі учасники дослідження споживали на 500 калорій менше на день після покращення сну.

Дослідження не було спрямоване на втрату ваги, але дослідники помітили падіння калорій протягом двох тижнів після того, як пацієнти змінили свій режим сну.Реклама

«Якщо здорові звички сну зберігатимуться протягом тривалого часу, це призведе до клінічно важливої ​​втрати ваги з часом», — сказала доктор Есра Тасалі з центру сну Чиказького університету. «Багато людей наполегливо працюють, щоб знайти способи зменшити споживання калорій, щоб схуднути – ну, просто спавши більше, ви можете значно зменшити його».

У дослідженні досліджували 80 дорослих у віці від 21 до 40 років з індексом маси тіла від 25 до 29,9, тобто вони мали зайву вагу. Половина учасників були випадковим чином розподілені для отримання персональних консультацій з гігієни сну, спрямованих на збільшення тривалості їхнього сну щоночі.

У дослідженні не просили добровольців обмежити свій раціон або змінити режим вправ. Усі спали у своїх ліжках і використовували носові пристрої, щоб відстежувати тривалість свого сну.

Попередні дослідження показали, що занадто мало сну може призвести до збільшення ваги за рахунок збільшення споживання їжі. Останнє дослідження, опубліковане в Jama Internal Medicine, припускає, що ефект можна змінити, якщо допомогти людям спати довше.

«Більшість інших досліджень на цю тему в лабораторіях тривають недовго, протягом кількох днів, і споживання їжі вимірюється тим, скільки учасники споживають із запропонованої дієти», — сказав Тасалі. «У нашому дослідженні ми лише маніпулювали сном і змушували учасників їсти все, що їм заманеться, не записуючи їжу чи щось інше, щоб самостійно відстежувати своє харчування».

Одним із найдивовижніших висновків дослідження є те, що один сеанс консультування щодо сну може змінити звички людей перед сном настільки, щоб покращити кількість сну, яку вони отримали. «Ми просто навчили кожного дотримуватись належної гігієни сну та обговорили його власне середовище сну, надаючи індивідуальні поради щодо змін, які вони могли б внести, щоб покращити тривалість сну», – сказав Тасалі.

Джерело

COVID-19 Live