fbpx

Продовжує скорочуватися відсоток тих, хто користується телебаченням, радіо і друкованими виданнями.

Щорічне дослідження USAID-Internews  «Ставлення населення до медіа та споживання різних типів медіа 2022» виявило суттєві зміни у звичках українців споживання медіа після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Так, соціальні мережі та онлайн-ресурси залишилися найбільш популярними, але додалися й інші джерела.

Скоротилося споживання телебачення, радіо, преси та онлайн-видант (найбільше телебачення), а аудиторія новин перейшла переважно в соціальні мережі. 49% українців використовують для новин декілька видів медіа; якщо вони використовують лише одне джерело, то це, як правило, соціальні мережі.

«Короткий зміст нашого дослідження: українці споживають більше новин, стійкіші до дезінформації та більше довіряють своїм медіа під час війни», — розповіла під час презентації дослідження Джилліан МакКормак, директорка Internews в Україні.

Також дослідження свідчить: кількість тих, хто щодня користується інтернетом, зростає з кожним роком: у 2022 році показник досяг 85%; а серед молоді віком 18-35 років користуються інтернетом щодня 96%. 82% респондентів використовують смартфони для споживання новин. Серед молоді віком 18—35 років цей показник сягає 92%.

Соціальні мережі популярніші серед українців віком 18—35 років, новинні сайти — серед тих, кому 35—45 років, а українці старші за 46 років становлять більшість телевізійної аудиторії. Практично всі споживачі телевізійних новин знають про телемарафон «Єдині новини», 32% респондентів є глядачами телемарафону. Серед новинних сайтів споживачі віддають перевагу новинним онлайн-сервісам, таким як Google, ukr.net. 1+1 є як найпопулярнішим телеканалом (62%) для споживання новин, так і найпопулярнішим сайтом (tsn.ua/1plus1.ua) — 21%). Telegram у 2022 році став основною соціальною мережею як для комунікації, так і для споживання новин, продемонструвавши значне зростання в обох категоріях. Facebook скоротив охоплення аудиторії та втратив позиції у споживанні новин. Viber також зменшив охоплення аудиторії, але залишився стабільним для споживання новин.

Дослідження виконане InMind на замовлення міжнародної організації Internews, що реалізує «Медійну програму в Україні» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Воно проходило в чотири етапи, включало в себе як загальнонаціональне опитування, так і фокус-групи. Основний етап –  загальнонаціональне опитування на дому у респондента у містах 50 тис.+.

#соціальнімережі #аудиторія #новини

Джерело

COVID-19 Live