fbpx

Дія.Бізнес публікує результати опитування щодо стану та потреб бізнесу в умовах війни в листопаді 2022 року.

Зокрема, зазначається, що відключення електрики суттєво вплинуло на роботу бізнесу – 48% опитаних підприємств заявили, що через перебої з електроживленням обороти знизилися на 20% і більше. Проте, попри вимушений дискомфорт, бізнес сміливо продовжує відновлюватися та адаптуватися до нових реалій.

Серед ключових показників:

  • 9,4% підприємств збільшили обсяг робіт порівняно з довоєнним періодом.
  • 13,1% підприємств прогнозують отримати результат, не менший за показник минулого року, ще 13,1% прогнозують зростання бізнесу.
  • 62,5% опитаних підприємств готові інвестувати у вихід на зовнішні ринки.

 Збільшити зображення

Бізнес починає повертати співробітників і створювати нові робочі місця. Частка персоналу (по відношенню на 23.02), що скорочена на поточний момент, у листопаді зменшилась до 24,5% (у вересні цей показник був 28%), проте він більше за показник червня (20%). Загалом станом на листопад було скорочено 1,155 млн працівників, і це менше за показник вересня.

Понад половина підприємств протягом останніх 8 місяців не наймали нових працівників.

 Збільшити зображення

Як бізнес бачить перспективи 2022 року?

Більшість підприємств станом на листопад прогнозує зниження обсягів бізнесу, порівняно з аналогічним періодом минулого року, – 73,8%. Серед них 19,8% підприємств прогнозують скорочення до 20% обсягів минулого року, 23,2% підприємств – 20-50% обсягів минулого року, 21% підприємств – обсягів 50-80% минулого року. Разом з тим 13,1% підприємств прогнозують отримати результат, не менший за показник минулого року, а 13,1% прогнозують зростання бізнесу.

 Збільшити зображення

Очікуваний бізнесом результат обсягу реалізованої продукції у 2022 р. становить 63% від обсягу за результат минулого року. При цьому найвищі очікування має середній бізнес (77% обсягу минулого року), а найнижчі – мікробізнес (55%). Ці показники мають тенденцію до покращення з березня.

#бізнес #Україна #дослідження

Джерело

COVID-19 Live