fbpx

Альбом безбар’єрних рішень –  це практичний посібник, який рекомендує та на прикладах ілюструє, як міське середовище може бути дружнім до різних користувачів, зокрема, й батьків з маленькими дітьми, літніх людей, людей з інвалідністю.

«Альбом безбар’єрних рішень» став результатом проведеного експертами  дослідження доступності міських просторів, де проаналізували проблеми, з якими стикаються представники маломобільних груп при користуванні житловими будівлями, парками, скверами, вулицями, громадськими закладами тощо.

Дослідження базується на результатах опитування людей з інвалідністю, літніх людей, батьків із дітьми та інших маломобільних груп населення про їхній досвід користування міськими просторами. Зокрема, щодо бар’єрів, з якими вони стикаються, пересуваючись містом, на роботі, під час навчання чи отримання послуг. Значну частину звіту присвячено аналізу чинних нормативів та стандартів, які регулюють питання безбар’єрності.

«Ми отримали реальний продукт, у якому описані ключові проблеми доступності громадських просторів та перелік нормативних документів, що регулюють їх вирішення. За участі експертів, архітекторів, урбаністів та представників громадськості були виділені найбільш гострі проблеми, а також сформований повний перелік документів із зазначенням, появу яких саме бар’єрів вони допоможуть не допустити у майбутньому», – повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Відтак, у першому розділі «Альбому безбар’єрних рішень» проілюстровано, якими мають бути доступні ґанки та під’їзди в українських громадах.

«Альбом безбар’єрних рішень» – це продукт з відкритим кодом. Робота над його наповненням продовжується. Пропозиції, запитання чи зауваження можна надсилати за посиланням: https://forms.gle/pyWCGpw9J9rux8GP8.

Переглянути «Альбом безбар’єрних рішень. Розділ_1» можна за посиланням

Джерело

COVID-19 Live