fbpx

Зокрема, 62,3% громадян вважають, що президент і уряд мають відповідати за визначення комунальних тарифів

Майже всі українці – 94,6% опитаних – впродовж поточного року відчули значне зростання цін. Майже 65% зазначили, що фінансовий стан їхніх родин погіршився. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного центром “СОЦІС”.

Зазначається, що лише для 3,5% українців зростання цін не було помітним, для 29,3% опитаних не відбулося жодних змін у фінансовому стані родини і лише для 4% – фінансова ситуація покращилася.

При цьому 33,6% українців вважають відповідальним за соціально-економічну ситуацію в країні президента Зеленського, 30,3% – уряд, а 18,4% – Верховну Раду України.

Також українці вважають неефективними дії влади для розв’язання економічних проблем. Так, 46,7% опитаних заявили, що президент та уряд не здатні знайти ефективні рішення для подолання економічних проблем. 41,6% – вважають дії президента та уряду у вирішені економічних проблем лише частково ефективними. 4,3% опитаних зазначили, що вважають дії президента та уряду ефективними.

Водночас 62,3% громадян вважають, що президент та уряд мають відповідати за визначення комунальних тарифів, а 28% українців назвали відповідальними за це місцеву владу.

Крім того, більшість опитаних також негативно оцінили заяву радника Офісу президента Тимофія Мілованова, що 40-річним громадянам не варто розраховувати у майбутньому на пенсію від держави. 76,1% опитаних заявили, що не підтримують таку позицію і вважають, що Мілованов має піти у відставку. Лише 10,2% зазначили, що така заява відображає реальну ситуацію в державі з пенсійним забезпеченням.

Опитування проведене 16–21 вересня 2021 року. Результати репрезентативні на рівні всієї країни за показниками віку (старші 18 років), статі, типу поселення (місто/село) та поділу на області. Опитування не проводилось в АР Крим та на непідконтрольній українській владі частині Донецької та Луганської областей. Загалом було опитано 2000 респондентів. Метод дослідження: телефонне інтерв’ю САТІ з використанням планшетів. Статистична похибка вибірки 2,4%.

Джерело

COVID-19 Live