fbpx

Згідно з дослідженням, проведеним 25 корпораціями, багато найбільших компаній світу не досягають власних цілей у боротьбі зі зміною клімату.

Вони також регулярно перебільшують або невірно повідомляють про свій прогрес, йдеться у звіті New Climate Institute.

Google, Amazon, Ikea, Apple і Nestle є одними з тих, хто не може змінитися досить швидко, стверджує дослідження.

Корпорації зазнають тиску, щоб зменшити свій вплив на навколишнє середовище, оскільки все більше споживачів хочуть екологічно чисті продукти.

Деякі компанії повідомили BBC News, що вони не згодні з деякими методами, використаними у звіті, і заявили, що готові вжити заходів для стримування зміни клімату.

У звіті йдеться, що на проаналізовані компанії припадає 5% глобальних викидів парникових газів, що означає, що, хоча вони мають величезний вуглецевий слід, вони мають величезний потенціал, щоб стати лідером у спробах обмежити зміну клімату.

«Швидке прискорення корпоративних кліматичних зобов’язань у поєднанні з фрагментацією підходів означає, що важче, ніж будь-коли, відрізнити реальне лідерство щодо клімату від необґрунтованого», – йдеться у дослідженні.

Автор дослідження Томас Дей сказав BBC News, що його команда спочатку хотіла виявити передові практики в корпоративному світі, але вони були «відверто здивовані та розчаровані загальною цілісністю заяв компаній».

Amazon сказав у своїй заяві: «Ми ставимо ці амбітні цілі, тому що знаємо, що зміна клімату є серйозною проблемою, і зараз потрібні дії, як ніколи раніше. У рамках нашої мети досягти нульового рівня викидів вуглецю до 2040 року Amazon працює шлях до забезпечення нашої діяльності 100% відновлюваної енергії до 2025 року».

І Nestle прокоментував: «Ми вітаємо перевірку наших дій та зобов’язань щодо зміни клімату. Однак у звіті «Монітор корпоративної відповідальності за клімат» (CCRM) New Climate Institute бракує розуміння нашого підходу та містить значні неточності».

Моніторинг корпоративної відповідальності за клімат проводили неприбуткові організації New Climate Institute та Carbon Market Watch.

У ньому розглядалися публічно оголошені стратегії компаній щодо скорочення викидів парникових газів, щоб досягти чистого нуля.

Чистий нуль, ціль, яку, за словами вчених, повинна досягти світу до 2050 року, щоб обмежити глобальне підвищення температури, означає не збільшувати кількість парникових газів в атмосфері.

Досягти цього означає максимально скоротити викиди, а також збалансувати всі, що залишилися, видаливши еквівалентну кількість.

Компанії ставлять власні цілі. Наприклад, Google обіцяє бути безвуглецевим до 2030 року, тоді як Ikea обіцяє бути «кліматично-позитивним» до 2030 року.

Викиди створюються чим завгодно: від транспортування товарів до енергії, що використовується на фабриках або в магазинах. Вуглецевий слід вирощування сільськогосподарських культур або вирубування дерев також має значення.

Дослідження дало кожній фірмі оцінку «чесність». Було виявлено, що деякі з них відносно добре скорочують викиди, але всі корпорації можуть покращитися. Жодному не було присвоєно оцінку «висока доброчесність».

Він оцінив такі фактори, як щорічне розкриття викидів; надання розбивки джерел викидів; і розкриття інформації в зрозумілий спосіб.

Рейтинги стратегій компаній щодо зміни клімату.  .  .

Він дійшов висновку, що в цілому наявні стратегії – у разі їх впровадження – зменшать викиди щонайбільше на 40%, а не на 100%, які мають на увазі під терміном «чистий нуль».

Лише три з 25 компаній чітко зобов’язані усунути 90% викидів вуглекислого газу зі свого виробництва та ланцюгів поставок. Це Maersk, Vodafone і Deutsche Telekom.

Те, як підприємства говорять про свої кліматичні обіцянки, також є великою проблемою, говориться в дослідженні. Містер Дей каже, що існує великий розрив між тим, що говорять компанії, і реальністю, і споживачам, ймовірно, буде важко визначити правду.

«У амбіційних заголовках компаній занадто часто бракує реального змісту», — пояснює він. «Навіть компанії, які працюють відносно добре, перебільшують свої дії».

Містер Дей, команда якого тижнями вивчала документи, сказав, що звичайній людині, яка намагається, наприклад, вибрати предмет меблів, техніку або купити їжу в супермаркеті, буде важко прийняти зважене рішення.

Він сказав, що однією з найбільш суперечливих сфер були викиди, які з’являються в результаті діяльності, опосередковано пов’язаної з компанією.

Наприклад, у звіті говориться, що 70% кліматичного сліду Apple створюється за рахунок викидів вище за течією, включаючи споживання електроенергії споживачами, які використовують телефони, ноутбуки та інші продукти Apple.

Багато компаній не включили ці викиди до своїх кліматичних планів.

Ikea повідомила, що вітає “діалог і ретельний аналіз” кліматичних зобов’язань і цілей компаній, щоб переконатися, що вони “узгоджені з наукою про 1,5°C”.

«Новий звіт New Climate Institute є конструктивним доповненням до цього».

І Unilever прокоментував: «Хоча ми поділяємо різні точки зору на деякі елементи цього звіту, ми вітаємо зовнішній аналіз нашого прогресу та розпочали продуктивний діалог з New Climate Institute, щоб побачити, як ми можемо суттєво розвивати наш підхід.

Google повідомила: «Ми чітко визначаємо сферу наших кліматичних зобов’язань і регулярно повідомляємо про наш прогрес у нашому щорічному екологічному звіті, де наші дані про енергію та викиди парникових газів запевняє Ernst & Young».

Apple не відповіла безпосередньо на звіт, але повідомила, що має план скоротити вуглецевий слід.

Моніторинг корпоративної відповідальності за клімат продовжить оцінювати зобов’язання компаній, публікуючи результати щорічно.

Повний список проаналізованих компаній: Maersk, Apple, Sony, Vodafone, Amazon, Deutsche Telekom, Enel, GlaxoSmithKline, Google, Hitachi, Ikea, Vale, Volkswagen, Walmart, Accenture, BMW Group, Carrefour, CVS Health, Deutsche Post DHL , E.On SE, JBS, Nestle, Novartis, Saint-Gobain, Unilever.

Джерело

COVID-19 Live