fbpx

Нове дослідження науковців та науковиць Університету Мічигану показало, що жінки мають такі ж емоційні моделі поведінки, як і чоловіки. При цьому емоційність більшою мірою залежить від гендерних стереотипів, ніж від менструального циклу або гормональних протизаплідних.

Як проходило дослідження?

Упродовж 75 днів команда аналізувала емоції 142 чоловіків і жінок віком від 18 до 38 років. Жінки з однієї досліджуваної групи мали природний менструальний цикл, а інші три групи жінок приймали оральні контрацептиви.

Кожного дня учасниці та учасники експерименту заповнювали детальну онлайн-анкету про свої почуття. І зрештою науковиці та науковці дійшли висновку, що емоції чоловіків коливалися так само як і жіночі.

Не було й помітної зміни в емоційному діапазоні між жінками, що приймали та не приймали оральні контрацептиви.

Справжня відмінність у дозволі на емоції

Причини відмінностей в емоціях та їхніх проявах натомість ховаються у гендерних стереотипах та соціалізації.

«Емоції чоловіків коливаються з інших причин, ніж у жінок, тому що в нашому суспільстві чоловіки й жінки мають дуже різні можливості та зазнають різного тиску», — пояснила Барбара Рісмен, професорка соціології з Університету Іллінойсу виданню Today.

Наприклад, чоловіки не можуть повною мірою виражати свої емоції, бо суспільство переконує, що це «не по-чоловічому». Крім того, вони зазнають додаткового тиску через фінансові обов’язки.

«Якщо жінка не може знайти роботу поза домом, ніхто не думає, що вона погана мати. Але якщо батько не заробляє гроші, чимало людей запитають, чому він такий нездібний батько», — каже Барбара Рісмен.

Але разом з тим чоловіки мають більший «дозвіл на емоції» на роботі.

«Коли чоловіки дуже строгі зі своїми підлеглими, їх вважають хорошими лідерами. Коли жінки роблять те ж саме, їх вважають злими й несправедливими», — пояснює науковиця.

Також жінки отримують більше тиску щодо домашніх обов’язків та виховання дітей.

Професор громадського здоров’я та педіатрії з Університету Джона Гопкінса Роберт Блум наголошує: біологічного підґрунтя для «більшої емоційності» жінок немає.

«Традиційні та жорсткі гендерні ролі, вкорінені у нашому патріархальному суспільстві, зображують чоловіків як «неемоційних», а жінок як «емоційних». 

Оскільки патріархат вважає чоловіків вищими за жінок, стереотипні риси, пов’язані з жінками та жіночністю, знецінюються і дискредитуються», – говорить Кетрін Мак-Кінлі, професорка факультету соціальної роботи Університету Тулейн.

Але вона ще раз повторює: кожна людина завжди має емоції, незалежно від того, розпізнає вона їх чи ні.

Соціальна працівниця Ліз Колклаф каже:

«При цьому хоч жінкам «дозволено» бути емоційними, але вони зобов’язані «правильно» проявляти емоції. Сльози припустимі. Гнів – ні».

Зрештою жінки мають обмежений доступ до влади та можливостей, а чоловіки придушують здорове вираження своїх почуттів і мінімізують глибокі зв’язки, пояснює експертка.

Джерело

COVID-19 Live