fbpx

Війна зруйнувала наше звичне мирне життя, порушила всі плани, на законний відпочинок зокрема. Work.ua провів опитування й дізнався, що ж робитимуть українці влітку та як вони взагалі ставляться до відпусток під час воєнного стану.

Цьогоріч не всі зможуть скористатися правом на відпочинок і вирушити до моря, в гори, за кордон чи навіть у село на дачу. Головна причина — війна. Очевидно. Хоча, як свідчать результати нашого опитування, до повномасштабного вторгнення рф в Україну 67% українців планували літню відпустку.

Проте зі зміною ситуації змінилося і саме ставлення респондентів до відпочинку. Так, 52% опитаних вважають, що війна — не час для радощів, і зараз йти в літню відпустку взагалі недоречно.

Однак ми все ж таки запитали, чи планують українці відпустку цього літа. «Ні» відповіли 95% опитаних. У кожного свої причини:

  • 56% активно шукатимуть нову роботу.
  • 18% зараз без роботи, їх звільнили.
  • 14% будуть продовжувати працювати.
  • 6% знаходяться у вимушеній безоплатній відпустці.
  • 1% захищають Україну чи займаються волонтерською діяльністю.

І лише 5% респондентів зможуть відпочити. 3% опитаних планують поїздку по Україні (безпечний регіон, дача, турбаза), а 2% — за кордон.

Причини, через які українці відмовляють собі у відпочинку, зрозумілі та цілком раціональні. Але зараз спостерігається так званий «моральний мораторій на відпочинок». Це досить небезпечне явище, бо зможе призвести до тотального емоційного вигорання працівників.

Зараз важко морально і фізично, тож не карайте себе ще більше. Якщо вам дозволяють обставини, влаштовуйте собі відпочинок. Ну хоч невеличкий.

Джерело

COVID-19 Live