fbpx

Торф’яники Індонезії, ліси Каліфорнії, а тепер і величезні ділянки водно-болотних угідь Аргентини – усі були зруйновані екстремальними лісовими пожежами, що віщує вогняне майбутнє та гостру потребу запобігти цьому.

Оскільки зміна клімату спричиняє посуху, а фермери вирубують ліси, очікується, що протягом наступних 28 років кількість екстремальних лісових пожеж зросте на 30%. І зараз вони обпалюють середовище, яке не було схильне до горіння в минулому, наприклад, тундру Арктики та тропічні ліси Амазонки.

«Ми спостерігаємо значне збільшення останніх пожеж у Північній Сирії, Північному Сибіру, ​​східній частині Австралії та Індії», – сказав австралійський урядовий учений з лісових пожеж Ендрю Салліван, редактор звіту , опублікованого Програмою ООН з навколишнього середовища. та група екологічних комунікацій GRID-Arendal.

У той же час, згідно з другим дослідженням , опублікованим минулого тижня в журналі Nature , повільне зникнення прохолодних вологих ночей, які колись допомагали погасити пожежі, також означає, що їх стає важче гасити .

Оскільки протягом останніх чотирьох десятиліть нічні температури підвищувалися швидше, ніж денні, дослідники виявили, що кількість теплих і сухих годин після настання темряви зросла на 36%.

«Це механізм, завдяки якому пожежі стають набагато більшими і екстремальними», — сказала Дженніфер Балч, провідний автор дослідження Nature та директор Лабораторії Землі в Університеті Колорадо в Боулдері.

«Виснажені пожежники не отримують допомоги», а це означає, що вони не можуть перегрупуватися та переглянути стратегії для подолання пожежі.

Наслідки екстремальних пожеж різноманітні, від втрат і пошкоджень до дорогого реагування на пожежу. У звіті ЮНЕП лише в Сполучених Штатах говориться, що економічний тягар лісових пожеж становить 347 мільярдів доларів на рік.

Оскільки ліси Каліфорнії горять, уряд штату витратив приблизно 3,1 мільярда доларів на гасіння пожеж у 2020-21 фінансовому році.

Пожежі, що бушують з грудня в аргентинській провінції Корріентес, завдали величезних збитків, загинувши дикої природи національного парку Ібера, обвугливши пасовища та худобу, а також знищили посіви, зокрема йерба мате, фрукти та рис. Збитки вже перевищили 25 мільярдів аргентинських песо (234 мільйони доларів), повідомляє The Argentine Rural Society.

Звіт ЮНЕП закликає уряди переглянути витрати на пожежу, рекомендуючи виділяти 45% свого бюджету на запобігання та готовність, 34% на гасіння пожеж і 20% на відновлення.

«У багатьох регіонах світу більшість ресурсів спрямовується на реагування — вони зосереджені на короткостроковій перспективі», — сказав Паулу Фернандеш, співавтор звіту ЮНЕП і вчений з Університету Трас-ос-Монтес і Альто-Дуру в Португалії. .

Джерело

COVID-19 Live