fbpx
За заявою “слуги народу” депутата Дануци, голови робочої групи, що мала напрацювати спільний проект закону про зброю, його текст буде оприлюднено на сайті ВР орієнтовно вже в наступний понеділок.

На своїй сторінці у Фейсбуці “слуга народу” депутат Фріс подає цей законопроект, як спільний результат роботи робочої групи, який “враховує майже всі пропозиції фахівців та науковців”. «Основний меседж, – каже він, – дозволено короткоствольну нарізну зброю!».

Насправді це лицемірна маніпуляція та введення суспільства в оману. Згідно тексту законопроекту, який узгодили поміж собою у вузенькому колі за участю та під диктовку МВС зазначені депутати, маємо наступне:

«Носіння цивільної вогнепальної зброї забороняється, окрім випадків, передбачених законами України. Носіння цивільної вогнепальної зброї категорії В (гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична)) дозволяється категоріям осіб, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України. Порядок носіння цивільної вогнепальної зброї категорії С (короткоствольна вогнепальна зброя) визначається окремим законом (якого не існує наразі).»

На питання від інших співавторів законопроекту, яких було нахабно викинуто із процесу його узгодження – «з якого дива в цьому проекті знову з’явилася дискримінаційна норма, згідно якої громадяни знову поділяються на якісь “категорії”?» депутат Дануца відповів:

«Я прихильник концепції, коли новий закон не має погіршувати існуючий стан. Тому там і залишились “категорії”».

Нагадаємо, що “існуючий стан” – це незаконне обмеження прав громадян на придбання ефективних інструментів самозахисту всілякими міліцейськими наказами (типу секретного (!) наказу МВС України № 379 від 13 червня 2000 року або сумнозвісного наказу №622), згідно яких право на придбання хоча б травматичної зброї отримали лише окремі категорії населення: судді, співробітники правоохоронних органів та їх близькі родичі, журналісти (зокрема позаштатні), депутати, державні службовці, які мають категорії і ранги, а також члени громадських формувань з охорони громадського порядку.

“Категорії” не дають спокою нашім правоохоронцям і депутатам. Наші “законодавці” так за десятки років ще не зрозуміли, які корупційні схеми побудувало МВС на цих “категоріях”.

Дозволено — “категоріям”, всім іншим – … знову “не готові”.

Простіше кажучи, пропонуємий “слугами” існуючий стан – гарантія безпеки злочинців зі сторони їх жертв та монополії МВС на корупцію у сфері продажу дозволів/зброї.

У такому вигляді проект закону не тільки не вирішує існуючі проблеми із безпекою громадян, але легалізує корупцію правоохоронців із торгівлею дозволами на нагородну і травматичну зброю.

Українська асоціація власників зброї вважає таку “законотворчість” неприйнятною і закликає народних депутатів України не підтримувати законопроект у такій редакції.

Джерело

COVID-19 Live