fbpx

В Україні стартує пілотний проект «Працюй вільно» для допомоги в працевлаштуванні людям з інвалідністю.

Проект реалізується в рамках спільної ініціативи Міністерства соціальної політики України та громадської організації «Громадський рух« Соціальне єдність »за підтримки Ради Європи.

З метою виявлення проблем працевлаштування осіб зазначеної категорії проведено опитування роботодавців.

Дане дослідження стало одним з етапів побудови діалогу з бізнесом щодо можливостей створення сприятливих умов для працевлаштування людей з інвалідністю.

Всього було опитано понад сто компаній у всіх регіонах України, які представляють великий, середній і малий бізнес.

За результатами дослідження, 41% роботодавців готові працевлаштовувати осіб з інвалідністю понад встановлену державою квоти в 4% середньооблікової чисельності штатних працівників; ще 4% опитаних зовсім не бачать різниці при працевлаштуванні людей, для них головне – рівень кваліфікації і вмотивованості кандидата на посаду; 55% роботодавців не бачать необхідності у працевлаштуванні осіб з інвалідністю після заповнення встановленої законодавством квоти.

43% роботодавців готові витрачати власні кошти на пристосування робочих місць для людей з інвалідністю в разі прийняття рішення про їх працевлаштування; 4% вже здійснили інвестиції в адаптацію робочих місць; 53% респондентів поки не готові витрачати власні кошти на пристосування робочих місць до потреб працівників з інвалідністю (переважна більшість вважає, що це обов’язок держави).

Дані результати свідчать про поступове зростання готовності роботодавців до працевлаштування людей з інвалідністю та створення для них комфортних умов праці. Цей прогрес обумовлений розвитком програм соціальної відповідальності бізнесу на українських підприємствах.

Разом з тим, бізнес потребує допомоги держави для працевлаштування осіб з інвалідністю: 33% підприємців назвали вагомим стимулом для працевлаштування людей з інвалідністю податкові пільги; 24% – фінансову допомогу на придбання матеріалів і обладнання для облаштування робочого місця; для 2% роботодавців важливим виявилася наявність оплачуваної державою фахівця, який би здійснював супровід працівника з інвалідністю на період адаптації на робочому місці.

У той же час 39% підприємців заявили, що здатні впоратися з усіма проблемами працевлаштування осіб зазначеної категорії самостійно і допомогу держави їм не потрібна; ще 2% опитаних вважають, що найкраща допомога з боку держави – «не заважати працювати».

Повні результати дослідження будуть оприлюднені під час представлення громадськості пілотного проекту Міністерства соціальної політики України «Працюй вільно».

За даними Міністерства соціальної політики, в Україні 2,7 млн ​​чоловік мають інвалідність, більше половини з них – в працездатному віці. Працює тільки кожен третій з даної категорії осіб. Не всі вони можуть скористатися своїм правом на працю, оскільки на їх шляху до роботи виникають не тільки суспільні проблеми на ринку праці, а й транспортні, комунікаційні та психологічні бар’єри.

Джерело

COVID-19 Live