fbpx

Інститут споживчих експертиз перевірив якість дизельного палива на українських АЗС. У дослідженні були відібрані зразки євродизеля 13 мереж – ОККО, WOG, SHELL, KLO, Prime, ANP, Avantage 7, БРСМ-нафта, Мотта, Sun Oil, MARSHALL, MANGO і Брент Ойл. 

Всі зразки пройшли перевірку за п’ятьма параметрами: цетановий індекс, фракційний склад, температура спалаху в закритому тиглі, вміст сірки і щільність. За підсумками експертизи зразків чотирьох АЗС потрапили в “червону” зону – БРСМ-нафта, Мотта, MARSHALL і Брент Ойл. 

Відзначається, що в основному, проблеми були зосереджені в змісті сірки. Це головний показник дизпалива. 

Так, згідно з експертизою, у мережі MARSHALL це незначне перевищення на 3 одиниці (допустима норма не вище 10 мг / кг), то вже у БРСМ-нафта – більш ніж семиразове перевищення (76,7). У зразку Брент Ойл – більш ніж двадцятикратне перевищення (208 мг / кг)!

У зразку Мотта виявили вміст сірки в 647 мг / кг! “Така концентрація неминуче призведе до необдуманої кончину двигуна, не кажучи вже про вихлопі, через якого оксид буде вкинуто на вулиці міст”, – відзначають експерти. 

Також у Брент Ойл і Мотта виявлено і порушення в параметрі спалаху – загоряння відбувається в 38 і 51 градусів Цельсія відповідно.

“Перше про що це говорить, – в паливі є сторонні компоненти. Друге – паливо цих продавців вогненебезпечна. Оскільки чим нижче температура від нормативу, тим вище ймовірність його вибуху при ДТП”, – наголошується в повідомленні. 

В “синю” зону потрапили АЗС, які відповідали всім параметрам, але без “запасу” – мережі АЗС Avantage 7, SHELL, Sun Oil, ANP та MANGO. “Дизельне паливо, реалізоване тут, відповідало всім вимогам ДСТУ”, – повідомляють експерти. 

В “зелену” зону потрапили 4 зразка – ОККО, WOG, KLO, і Prime. Фахівці відзначають цетановий індекс випробовуваних. ОККО – 54,3, WOG – 54,2 і Prime – 54,1. Також у цих мереж АЗС немає проблем з фракційним складом і температурі спалаху дизельного палива. Також у мереж АЗС з “зеленої” зони шкідлива сірка практично була відсутня – ОККО (3,1 мг / кг), WOG (3,2 мг / кг), KLO і Prime (по 3,9 мг / кг). 

“Підсумки дослідження виявилися дуже полярними і гнітючими. Навіть в сегменті дизельного палива, яке, як вважалося, технологічно досить складно і економічно невигідно фальсифікувати, виявлено майже третину “не кондиції”.

Тривожний знак, особливо якщо враховувати тяжкість порушень. З іншого боку , фахівці констатували, що якість заводського палива у відповідальних мереж АЗС неухильно зростає “, – йдеться в дослідженні. 

Раніше експерти заявили, що в травні в Україну імпортували рекордний обсяг октанопідвищуючих компонентів під виглядом розчинників для лакофарбової промисловості, які використовують для виробництва палива.

Джерело

COVID-19 Live