fbpx

Протягом дев’яти місяців 2021 року в Україні зафіксовано 88 випадків переслідування за громадську діяльність – за аналогічний період минулого року було задокументовано 77.

Про це повідомляється у доповіді правозахисного центру ZMINA.

“Події такого характеру відбувалися у 16 областях, але найбільше з них задокументовано в місті Києві (37) та на Одещині (10). По 7 інцидентів зафіксовано в Київській, Харківській та Луганській областях. В окремих випадках мова йшла про серійний характер переслідування”, – кажуть правозахисники.

За даними ZMINA, найбільше інцидентів стосувалися знищення чи пошкодження майна, погроз активістам та фізичних нападів на них активістів.

Зазначається, що десять випадків мали ознаки спланованої дискредитації, ще шість – неправомірного юридичного переслідування. Також у чотирьох випадках відбувалося перешкоджання діяльності громадської організації.

“Моніторинг зафіксував три випадки перешкоджання мирним зібранням, ще три мали ознаки незаконного затримання чи обшуку, а два – порушення приватності”, – йдеться у звіті.

До найбільш ризикованих різновидів активізму правозахисники віднесли діяльність направлену на захист секс-меншин. На другому місці за кількістю атак – антикорупційна діяльність, на третьому – ініціативи, які протидіють незаконному будівництву.

Що відомо

  • 14 жовтня стало відомо, що Україна посіла 74 місце за рівнем верховенства права серед 139 країн світу, покращивши свої показники одразу на п’ять позицій.

Джерело

COVID-19 Live