fbpx

В Україні запроваджують скринінг немовлят для виявлення у них генетичних та орфанних (рідкісних) захворювань. Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив на форумі “Україна 30. Здорова Україна”.


“Ми запроваджуємо певні скринінгові речі. Починаємо ми їх із неонатального скринінгу. Тобто кожен новонароджений сьогодні буде піддаватися скринінгу на генетичні захворювання. Ми розширюємо список цих захворювань із чотирьох, які у нас були, до 21”, – сказав він.

Глава МОЗ анонсував формування реєстру таких захворювань і пообіцяв, що його відомство зробить усе можливе, “щоб держава забезпечила медикаментозну корекцію цих захворювань на перших етапах життя і дозволила жити повноцінним життям”.

“Паралельно ми говоримо, що є ще сімейний скринінг. Перед тим як народжувати, пари можуть пройти певні скринінгові дослідження, подивитися й оцінити можливості виникнення генетично зумовлених захворювань у своїх дітей. Це наш один із наступних етапів”, – пояснив Ляшко.

Контекст:
Неонатальний скринінг – обстеження новонароджених дітей для виявлення низки спадкових захворювань до появи клінічних ознак.

Зараз в Україні, за даними Івано-Франківської обласної дитячої лікарні, проводять неонатальний скринінг на такі захворювання: фенілкетонурію, вроджений гіпотиреоз, муковісцидоз, адреногенітальний синдром.

17 червня Верховна Рада внесла зміни до держбюджету України на 2021 рік, скерувавши 300 млн грн на проведення розширеного неонатального скринінгу. Під час обговорення документа Ляшко повідомив народним депутатам, що наразі в Україні працює 12 центрів неонатального скринінгу.

Джерело

COVID-19 Live