fbpx

Хоча кожна мова піддається певному соціальному, демографічному та політичному тиску, можуть існувати й загальні загрозливі процеси. Австралійські вчені проаналізували 6511 мов, та зробили прогноз, що охоплює аспекти , юридичне визнання, освітню політику, соціально-економічні показники та особливості навколишнього середовища, щоб показати, що, всупереч загальному сприйняттю, контакт з іншими мовами сам по собі не є рушійною силою втрати мови, а рушійною силою змін в мовах є інші чинники

Австралійські дослідники виявили, що, оскільки дороги все більше з’єднують міста з більш віддаленими районами по всьому світу, мови корінних народів можуть не витримати натиску інших більш поширених мов, наприклад, таких як англійська.

У дослідженні також вказується на незадовільний стан двомовної освіти. У даному випадку також було виявлено, що домінантні мови придушують мови, якими розмовляють менші групи.

Експерти зокрема звертають увагу на незадовільну ситуацію у Австралії, яка має один із найвищих у світі показників втрати мов.

До європейської колонізації в Австралії розмовляли понад 250 мовами корінних націй. Сьогодні їх лише 40, а дітей навчають лише десяти.

Дослідники кажуть, що в той час, як світ готується до Десятиліття мови корінних народів Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, ЮНЕСКО, у 2022 році, їхні висновки стали «життєво важливим нагадуванням» про необхідність додаткових заходів для збереження мов, у зоні ризику.

Дослідники сказали, що кожна мова «по-своєму блискуча» і є важливою частиною «нашого людського культурного різноманіття».

Джерело

COVID-19 Live