fbpx

Соціально-політичні настрої січня. Загроза повномасштабного військового вторгнення та партійні рейтинги.

Останнім часом ще більше посилились очікування повномасштабного наступу російських військ, що сконцентровані на кордонах нашої держави. Gradus вирішив дізнатися, наскільки міське населення України вірить у можливий наступ та чи готується до нього.

У порівнянні з осінніми настроями, значно більша частка респондентів оцінили вірогідність наступу як високу. Станом на зараз 44% опитаних відповіли, що загроза вторгнення є реальною. У грудні минулого року цей показник складав 26%.

Чи варто сприймати накопичення російських військ на кордоні з Україною як реальну загрозу вторгнення на територію України зимою-весною 2022 року?

Більше половини респондентів (53%) вважає, що влада докладає недостатньо зусиль для того, щоб на політичному та оборонному рівнях запобігти повномасштабному вторгненню російських військ. І третина респондентів вагається із відповіддю на це запитання.

На Вашу думку, достатньо чи недостатньо дипломатичних та оборонних зусиль докладає українська влада для запобігання повномасштабному російському вторгненню?

Попри те, що більшість респондентів вважають політичну складову запобігання вторгненню необхідною, переважна частина респондентів проти прямих, без участі міжнародних партнерів, переговорів України з РФ. 51% опитаних вважає оптимальним формат переговорів за участі США та Європи.

Існують різні думки щодо пропозиції Володимира Зеленського про прямі переговори з російським президентом Володимиром Путіним. З яким з цих тверджень Ви згодні більшою мірою?

На тлі зростаючої загрози військового вторгнення змінився і ландшафт підтримки політичних партій.

За яку партію Ви б проголосували, якби вибори до Верховної Ради проводилися наступної неділі?

Цікаво, що географія підтримки лідируючої у рейтингу партії фактично співпадає з підвищеним ступенем очікування повномасштабного наступу.

Опитування було проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку Gradus. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст з кількістю мешканців більше 50 тисяч у віці 18- 60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном. Період проведення поля: 19 січня 2022 року. Розмір вибірки: 1000 респондентів. Електоральні опитування методом смартфон-інтерв’ю не дозволяють відображати картину ймовірного голосування, оскільки панель не покриває сільських територій та старші

Джерело

COVID-19 Live