fbpx

Умови світової автомобільної промисловості можуть покращитися в 2022 році, коли попит відновиться, а проблеми з ланцюгом поставок поступово послабляться, повідомляє Fitch Ratings. 

До 2022 року доступність напівпровідників має незначно зростати, але ланцюжки поставок залишаються вразливими до потенційного ризику подій через пандемію. Наш секторний прогноз нейтральний, і ми очікуємо, що рейтинги Fitch загалом залишаться незмінними.

Більшість північноамериканських емітентів, пов’язаних з автомобілем, імовірно, продовжуватимуть зосереджуватися на збільшенні прибутків і грошових потоків, зберігаючи при цьому високу ліквідність. 

Частина FCF може бути спрямована на прибуток акціонерів та M&A, але деякі емітенти також можуть вирішити зменшити борг. Очікується, що кредитні профілі європейських виробників автомобілів залишаться стабільними, оскільки кредитне плече залишається низьким, а ліквідність залишається здоровою, що частково компенсує тиск на основну прибутковість через нормалізацію асортименту продукції. 

Очікується, що кредитні плечі автовиробників у країнах Азиатсько-Африканського регіону будуть стабільними або трохи покращені.

Прогнозується, що глобальні продажі зростуть, але, ймовірно, залишаться приблизно на 6% нижче рівня до пандемії 2019 року. 

Очікується, що невідповідність попиту та пропозиції, яка призвела до дуже високої чистої ціни на транспортні засоби в 2021 році, продовжиться в першому півріччі 2022 року. Однак збільшення виробництва та відновлені запаси можуть призвести до нормалізації цін, суміші та маржі у другій половині 2022 року, що може спричинити тиск на операційну маржу виробників оригінального обладнання (OEM).

Серед інших ключових моментів, на які варто звернути увагу в 2022 році, є дедалі суворіші норми викидів, пов’язані з кліматом, швидке зростання електромобілів (EV) і постійний розвиток автоматизованих транспортних засобів. 

Жорсткі правила щодо викидів та урядові стимули, ймовірно, підвищать глобальні продажі електромобілів у наступному році. Незважаючи на те, що пропозиції електромобілів збільшуються, а технологія батареї вдосконалюється – повільне розширення інфраструктури зарядки може перешкодити значному посиленню продажів електромобілів. 

Прибутковість електромобілів поки що не відповідає рентабельності транспортних засобів внутрішнього згоряння, а прибутки та грошові потоки OEM-виробників залишаться обтяженими подальшими серйозними інвестиціями в технології протягом наступних кількох років.

Джерело

COVID-19 Live