fbpx

Міністерство внутрішніх справ погоджується з ідеєю вільного володіння зброєю та і вже готує зміни до другого читання відповідного законопроєкту 5708, заявив радник голови МВС Віктор Андрусів.

Результати голосування в мобільному застосунку Дія він називає «однозначною відповіддю» населення України. В опитуванні взяли участь 1,7 мільйона людей. Майже 59% підтримали не лише дозвіл на володіння пістолетами для всіх громадян, але й вільне носіння зброї у громадських місцях.

«Підкреслю, що мова йде саме про пістолет, а не гранатомет чи автомат Калашникова», — наголосив Андрусів.

За його прогнозами, закон ухвалять впродовж літа-осені. Після цього певний організаційний час запускатимуться реєстри зброї.

Можливо, буде внесено додаткові рішення, щоб МВС могло зберігати контроль за обігом зброї: перевіряти, чия вона, як відбуватиметься процес реєстрації, в які періоди власник зброї має проходити перевірки. Українці зможуть вже вільно купувати пістолети з 2023 року, на думку радника.

Хоча опитування в Дії не може бути репрезентативним, соціологи зазначають, що під час війни кількість тих, хто підтримує право на володіння зброєю, дійсно зросла більш як удвічі й зараз становить 58%. Одночасно 58% побоюються, що вільна купівля вогнепальної зброї призведе до зростання злочинності.

При цьому ставлення до зброї помітно корелюється з гендером: 60% чоловіків і 28% жінок хотіли би бути власниками вогнепальної зброї.

Джерело

COVID-19 Live