fbpx

Українці найчастіше обирають для трудової міграції країни держави Євросоюзу. Натомість працювати у Росії з кожним роком хоче все менше й менше громадян.

Про це повідомила Ірина Мидловець, яка представляє Міжнародну організацію з міграції в Україні. Вона представила результати дослідження, проведеного агенцією Info Sapiens. Воно стосувалося, зокрема, питань міграції та торгівлі людьми.

Подробиці про міграційні настрої українців

Як пояснила Мидловець, кожного року Росія стає все менш цікавить українців як держава, в яку можна емігрувати. Натомість перші сходинки в рейтингу країн для бажаної міграції займають держави Євросоюзу. Найбільше українці хочуть працювати у Німеччині та Польщі – таких понад 30%. Схожі результати були й у 2019 році.

Взагалі, якщо подивитися на перші 4 країни (в які хочуть переїхати українці – 24 канал), то це країни Євросоюзу. А привабливість Росії для міграції знижується – зазначила вона.

Крім цього представниця організації з міграції озвучила й дані про гендерний розподіл людей, які хочуть емігрувати з України. Наприклад, серед тих, хто хоче виїхати в Італію, більше жінок. А от з Великою Британією все навпаки – ця країна більше цікавить українських чоловіків.

Що відомо про дослідження Info Sapiens

  • Його провели у вересні – жовтні 2021 року на замовлення Представництва міжнародної організації з міграції в Україні. Фінансову підтримку надало Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
  • Відповідне опитування проводили методом особистих інтерв’ю. До вибірки увійшли 5 228 респондентів – 2 374 чоловіків та 2 854 жінок.
  • Вибірка є репрезентативною для населення старшого 14 років кожної області України та Києва. Втім, вона не включає мешканців окупованих Росією українських територій.

Джерело

COVID-19 Live