fbpx
shutterstock Источник: https://ecopolitic.com.ua/ua/news/ukrainci-ne-gotovi-platiti-za-bilsh-ekologichne-zhittya-doslidzhennya/ © Ecopolitic.com.ua

Люди також не хочуть підвищувати енергоефективність будівель Соціологічне дослідження показало, що понад 40% українців взагалі не готові платити більше в 1,5-2 рази за більш екологічні комунальні послуги, електричний громадський транспорт та доступ до якісної питної води.

Лише пʼята частина опитаних сказала, що готова сплачувати за запропонованими цінами, повідомляє ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля” у Facebook.

Зазначається, що опитування “Війна та довкілля. Дослідження цінностей та практик охорони довкілля в умовах війни та повоєнного відновлення” проводили фахівці “Суспільства і довкілля”. Вони опитали 2 000 мешканців України віком від 18 років.

Дослідження показало, що українці не хочуть брати участь у державних програмах підвищення енергоефективності будівель, якщо це передбачає збільшення квартплати. А 54% не готові брати участь у таких програмах взагалі.

Соціологічне опитування показало, що платити у 1,5-2 рази більше за:

постачання якісної питної води: готові – 24,1%, не готові – 42,3%, готові, але не зараз – 26,4%;

“зелену” електроенергію: готові – 17%, не готові – 45,8%, готові, але не зараз – 29,5%;

екологічну утилізацію побутового сміття: готові – 24%, не готові – 39,9%, готові, але не зараз – 28,9%;

водовідведення (каналізацію) через сучасні очисні споруди: готові – 27,6%, не готові – 44,1%, готові, але не зараз – 19,8%;

громадський електричний або водневий транспорт: готові – 17,5%, не готові – 46,6%, готові, але не зараз – 27,9%.

#екологія #життя #українці #оплата #готовність #опитування #енергоефективність #УСП #USP

Джерело

COVID-19 Live