fbpx

За останніми даними Держстату, обсяг промислового виробництва у серпні 2021 року відновився лише на 0,6% на тлі минулорічного обвалу в серпні на 4,1%.

Європейський інститут” пише, що списувати цей результат на Covid-19 не можна, адже в сусідніх країнах триває стрімке відновлення промислового виробництва після минулорічного обвалу. Зокрема, порівняно із минулорічним серпнем, у Польщі обсяг промислового виробництва у серпні зріс на 13,2%, Росії – на 4,7%.

Зазначається, що у результаті неефективності нинішньої влади українська індустрія відкинута нижче від рівнів 2016 року.

“Замість обіцяного прискорення економічного зростання втрачено навіть те, що було. А відновлення не відбувається навіть на тлі безпрецедентно сприятливих умов на світових ринках, якими користуються виробники в сусідніх країнах. Але не в Україні”, -підсумував “Європейський інститут”

Нагадаємо, за даними Державної служби статистики, в Україні значно подорожчали курятина, рис, цукор, молоко, гречка та свинина. Однак, на думку експертів, у найближчі кілька місяців зростання цін може вповільнитися.

Окрім цього, проїзд у міському транспорті України виріс за сім місяців 2021 року на 17,2% – з 5,5 гривень до 6,5 гривень. Найвищу вартість проїзду зафіксували у Львівській області, де квиток подорожчав на 42,9% – з 7 гривень до десяти.

До того ж в Україні за рік піднялися ціни на вітчизняні цигарки та алкогольні напої. Найбільше піднялися ціни на тютюнові вироби, а серед алкогольної продукції зафіксували ріст цін на пиво, горілку та столові вина.

Джерело

COVID-19 Live