fbpx

Київський міський голова стверджує, що в масовій евакуації киян немає потреби

Триста днів триває протистояння України повномасштабній російській агресії. У відповідь на визнання росії державою – спонсором тероризму агресор підтвердив це, здійснивши найпотужніший за весь цей час ракетний обстріл, залишивши українців без світла, тепла і води. Тим не менш, чергова спроба росії залякати і зламати український народ зазнала провалу: у населених пунктах облаштовуються “пункти незламності”, енергетики і зв’язківці феноменально швидко відновлюють постачання, а люди висловлюють думку “готові витримати все, аби без росії”. Про головні події тижня читайте на Українському соціологічному порталі.

Резолюція Європарламенту

23 листопада Європарламент переважною більшістю голосів ухвалив резолюцію щодо визнання російської федерації державою – спонсором тероризму. На підтримку документа проголосувало 494 депутати, 58 європарламентарів висловились проти, 44 – утримались. Резолюцією визнається, що росія порушує всі статути ООН, спричинила гуманітарну кризу в Маріуполі, здійснює “невібіркові атаки на житлові райони та критичні інфраструктури”. В документі також згадані страти українців на окупованих територіях, атаки Маріупольського драматичного театру і залізничного вокзалу у Краматорську.

“Європарламент закликає до подальшого скорочення дипломатичних відносин з Росією та зведення контактів з її офіційними представниками на всіх рівнях до абсолютного необхідного мінімуму; закликає держави-члени ЄС закрити та заборонити російські державні установи, такі як Російські центри науки та культури, а також організації та асоціації російської діаспори, які діють під егідою та керівництвом російських дипломатичних представництв та просувають російську державну пропаганду по всьому світу”, – йдеться в документі.

Європарламентарії закликають світових лідерів до створення міжнародного трибуналу і притягнення до відповідальності за скоєні злочини як тих, хто віддає злочинні накази, так і безпосередньо виконавців.

Двома днями раніше Парламентська асамблея НАТО визнала російську федерацію державою-терористом.

Україна у пітьмі: “зате без росії”

У відповідь на заяви НАТО і Європарламенту 23 листопада росія здійснила найпотужніший за весь час повномасштабної війни ракетний обстріл, атакувавши енергетичні об’єкти та об’єкти зв’язку. Без води, світла, тепла, інтернета і мобільного зв’язку залишилась майже вся територія України. Окремі населені пункти перебували у тотальному блекауті майже дві доби. Попри те, що сили ППО збили більшість ракет, енергетична інфраструктура зазнала значних пошкоджень. Деякі електростанції на Запоріжчині, Рівненщині, Хмельниччині, Києві були повністю відключені. Також декілька ракет влучили в житлові будинки та лікарні. Серед загиблих – 17-річна дівчина та немовля, яке щойно з’явилось на світ.

В населених пунктах почали діяти “пункти незламності”, облаштовані в школах, частинах ДСНС, комунальних підприємствах тощо. В таких пунктах люди мали змогу зігрітись, випити гарячого чаю та зарядити гаджети. Органи місцевого самоврядування закликали власників бізнесу долучатись до допомоги громадянам і за можливості створювати “пункти незламності” на базі своїх приміщень. 

Журналісту УСП вдалось побувати в одному з таких пунктів, облаштованому у пожежній частині в одному з містечок Полтавської області. Варто відзначити згуртованість людей, піклування одне про одного. Молодь допомагала працівникам ДСНС, подаючи чай літнім людям, одні надавали іншим свої зарядні пристрої або можливість подзвонити рідним зі свого телефону. Вражає одностайність настрою і думок людей: “Все це тимчасово, ми вистоїмо і витримаємо, аби тільки подалі від русні”.

“Служба Божа”: нове визначення СБУ

Після того, як співробітники Служби Безпеки України завітала з обшуками до Києво-Печерської Лаври, в соцмережах моментально поширилась нова версія розшифрування абревіатури – “Служба Божа України”. Під час обшуків “Служба Божа” виявила у попів московитської секти готівку в гривнях, доларах і рублях, пропагандистську літературу, яку вивчали в семінарії, і проросійські друковані матеріали в промислових обсягах. Також з’ясувалось, що деякі “служителі” не мають документів, що посвідчують особу. В деяких виявили російські та навіть радянські паспорти, а окремі особи мали українські документи з ознаками підробки.

Подібні обшуки з подібними результатами були проведені у монастирях на Рівненщині та Буковині. В Чернівецькій єпархії на спецпризначенців чекав сюрприз: під час їхнього візиту секретар єпархії здійснював статевий акт із хлопцем, якого соцмережі моментально охрестили “тим самим мальчіком в трусіках”.

Доки СБУ продовжують свою справу, в низці громад ухвалюються рішення про заборону діяльності на їхній території московитських церков.

Кличко: “Масової евакуації з Києва не буде”

Після масованого ракетного удару дирекція компанії ДТЕК повторно закликала киян евакуюватись із міста. Щоправда, цього разу йшлось не про виїзд за кордон, а як мінімум про ймовірність виїхати до родичів або знайомих, які мають приватні будинки у тилових регіонах. Тим часом київський міський голова Віталій Кличко спростував чутки про обов’язкову евакуацію, які почали ширитись містом. Мер підкреслив, що такої необхідності наразі немає, але, звісно, кияни мають подбати про можливість виїхати з міста у разі повного знеструмлення і відключення теплоенергії та газу.

Тим часом у столиці запрацювало 400 з 1000 анонсованих мобільних пунктів обігріву, в яких мешканці столиці мають змогу зігрітись і зарядити гаджети. На сайті Київради опублікували мапу, на якій кияни можуть оперативно знайти найближчий до себе пункт.

До допомоги містянам долучився і бізнес. Зокрема, мережа супермаркетів Novus надає людям можливість зарядити телефони і побути в теплому приміщенні.

#підсумкитижня #Україна #війна #обстріли #блекаут #електроенергія #росія #держава-терорист #європарламент #СБУ #Лавра #Київ #УСП #USP

Сюзанна Елпі

COVID-19 Live