fbpx

Наше видання «Новини Вінниці» провело опитування читачів в телеграм-каналі, в якому взяло участь майже 5000 тисяч респондентів.

Як з’ясувалось, більшість батьків вважають ризикованим відправляти в школу дітей з 1 вересня. Щоправда, існує й інший ризик – залишати дітей самих (якщо батьки працюють) в домівках, під час тривоги, коли майже стовідсотково діти вдома не будуть дотримуватися правил «двох стін».

Варто зазначити, що участь у нашому опитуванні взяли 4742 наших читачів. Це переважно мешканці Вінниці, на другому місці – області, на третьому – ті, хто читає наші ресурси за межами Вінниччини.

Тобто, опитування можна вважати репрезентативним. Зазвичай соціологічні компанії проводять аналогічні опитування де кількість опитуваних не перевищує двох з половиною тисяч в межах країни. .

4742 людини висловили свою думку стосовно головного: безпеки дітей під час навчання, і вони заслуговують на те, щоб до цієї думки прислухалася влада. Як місцева, так і центральна.

Отже, ось результати нашого опитування:

75% неготові відпускати своїх дітей до школи в умовах війни – це 3562 респонденти.

10% готові – це 486 осіб.

15% опитувани ще розмірковують. Це 694 людини.

Крім того, багато хто з опитаних прокоментував свою думку щодо доцільності проведення навчання в режимі офлайн у навчальних закладах.

Зазначимо, що активно висловлювалися з цього приводу ті, кому це «пече» найбільше: мами наших школярів.Переважно вони у своїх коментарях негативно відзивалися про можливість «очного» навчання для дітей.

Також цілком очевидно, що 10 відсотків з опитаних, які беззастережно готові відпустити дитину в школу, майже не коментували це, як і не висловлювали своєї думки ті, хто ще розмірковує над цим.

Пропонуємо деякі коментарі наших читачів під опитуванням. Робимо це не для зайвого хейту і критики влади, а для того, щоб знайти раціональні міркування вінницьких батьків.Ми вважаємо, що перше, на що слід звернути увагу, всім причетним до того, яке рішення буде прийнято, то це те, що яким би воно не було, слід дбати в першу чергу про головне: БЕЗПЕКУ ДІТЕЙ. Усе інше має бути похідним.До речі, треба подумати й про те, як організувати безпечне життя дітей в тих сім’ях, де батьки працюють, а діти (в разі не запровадження навчання у традиційній формі) вимушені будуть залишатися вдома під час завивання сирен і повітряної тривоги. Хто має відвести їх у найближче укриття? Відповіді на це питання нині немає…

Це – стосується тих, хто в коментарях висловлюється виключно «за дистанційку»

Також варто мати на увазі й логічність висловлювання, яке прозвучало в деяких коментарях: з початком навчального року рашисти можуть активно бити ракетами та іншими засобами вбивства саме по школах. В цьому не повинно виникати сумнівів. Бо на прикладі липневого обстрілу Вінниці, і не тільки її, сумнівів у звірячій сутності ворога вже немає.

Також особливо слід прокоментувати й таку тезу з коментарів: «Ніхто не зможе захистити наших дітей так, як ми самі. І ніхто не буде нести відповідальності за їх життя і здоров’я крім батьків!».

Ну і на останок щодо коментарів та висновків.Головна теза «за» «очне» навчання (вона висловлюється владою): у школі вчителі дітей точно відведуть в укриття, а в разі потреби, зможуть надати домедичну допомогу, подати води, накормити, якщо тривога затягнеться.

Але це вірно лиш за тієї умови, що укриття в школах дійсно забезпечать виживання, а не створені «для галочки», що вчителі знають і вміють надавати допомогу. І що в укриттях буде сформовано необхідний мінімум медикаментів, води, харчів, протипожежних засобів.

Поки що ця ситуація – бажана, а не дійсна.

Джерело

COVID-19 Live