fbpx

У січні-квітні 2021 р імпорт автомобільних бензинів в Україні зріс на 30%, до 367 тис. Т. У тому числі в квітні було ввезено 105 тис. Т, або на 64,4% більше в порівнянні з квітнем 2020 р .. про це enkorr повідомили в Консалтинговій групі «А-95» за підсумками спеціального дослідження.

Найбільшим постачальником бензину залишається Білорусь, на рахунку якої в квітні 83% імпорту (87 тис. Т). Поставки з республіки зросли практично вдвічі.

За цим напрямком поставки збільшили практично всі імпортери: ОККО, WOG, UPG, AMIC, пр .. Найвищий результат приросту показав WOG – його білоруський імпорт виріс майже вп’ятеро, до 17 тис. Т.

При меншому обсязі, але майже вчетверо зросли поставки з Білорусі у KLO (4 тис. Т).

Майже втричі наростила поставки білоруського бензину «БРСМ» – з 3,7 до 11,5 тис. Т. Як і раніше, весь обсяг припадає на марку А-92, яку «БРСМ» зокрема використовує для приготування бензину А-95 з використанням прямогонних фракцій і октанопідвищуючих компонентів, включаючи ММА.

Удвічі наростив поставки білоруського бензину найбільший імпортер – бренд ОККО.

Імпорт з Литви в квітні зберігся на торішньому рівні (17 тис. Т), але накопичувальний підсумок з початку року зменшився на 36%.

За даними Консалтингової групи «А-95», в 2020 р баланс бензинів склав 2,122 млн т, збільшившись за рік на 9%. При цьому баланс ринку експерти оцінюють в 2,7 млн ​​т, оскільки близько 0,5 млн т автобензинів проводиться на міні-НПЗ і нафтобазах з привізних компонентів: октанопідвищуючих розчинників, технологічного бензину, ММА і т.д.

Для боротьби з тіньовим сегментом ринку легальні гравці, профільні асоціації та експерти пропонують посилити контроль за переміщенням вуглеводневої сировини, діяльністю міні-НПЗ, відновити перевірки контролю якості нафтопродуктів на АЗС і почати посилений моніторинг податкового навантаження на автозаправні мережі. Уряд обіцяє ринку підтримку, проте ніякі продуктивні ініціативи поки не реалізовані.

Джерело

COVID-19 Live