fbpx

Про це повідомив в.о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський, передає “ДС”.

За його словами, головними напрямами роботи нового комунального закладу будуть наукові дослідження й розробка наукової документації археологічних пам’яток Києва.

“Першочерговим завданням інституції стане опрацювання історичних цінностей, які були знайдені під час археологічних розкопок на Поштовій площі. Робота проводитиметься в тісній співпраці з Інститутом археології НАН України та його Київською експедицією”, — розповів Мондриївський.

Заклад займатиметься, серед іншого, консервацією археологічних предметів, реставрацією пам’яток містобудування, архітектури та монументального мистецтва. Фахівці планують вивчати та застосувати досягнення світової науки, співпрацювати з вітчизняними та закордонними колегами.

“В Україні немає аналогічних установ та можливостей для кваліфікованої консервації і музеєфікації археологічних знахідок. Особливо це стосується дерев’яних артефактів. Спеціалісти Центру користуватимуться переважно закордонним досвідом. Наше найголовніше завдання — зберегти всі артефакти, знайдені під час археологічних досліджень”, — зазначив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

Джерело

COVID-19 Live