fbpx

Перед спалахом коронавірусу та виборами 2020 року дослідники Стенфордського університету попросили 3446 американських старшокласників, зібраних із групи, виконати шість онлайн-вправ, таких як оцінка відео та твіту. З їх звіту, ось результат однієї вправи:

«П’ятдесят два відсотки студентів вважали, що неякісне відео, яке стверджує, що показує вкидання бюлетенів під час праймеріз Демократичної партії 2016 року (відео насправді було знято в Росії), є «переконливим доказом» фальсифікації виборців у США… Лише троє студентів знайшли джерело відео, хоча швидкий пошук виявив різноманітні статті, що викривають хитрість».

Проект News Literacy Project спирався на аналіз Стенфордської освітньої історичної групи: «Освіта рухається повільно. Технологія ні. Якщо ми не будемо діяти терміново, здатність наших студентів брати участь у громадянському житті буде втратою».

National News Literacy Week був спонсорований некомерційною організацією News Literacy Project та Scripps, яка з часом перетворилася з газетної мережі на велику телевізійну компанію.

Також мусимо згадати звіт RAND про «розпад істини» за 2018 рік на тлі тривалої пандемії, позначеної широко поширеною і часто необґрунтованою недовірою до фактів, науки та державних установ. 

У січні 2018 року корпорація RAND, мега-мозковий центр, що базується в Каліфорнії, виділила термін «розпад істини»  у 324-сторінковому звіті, попереджаючи, що зниження віри в надійні джерела новин і фундаментальні розбіжності з приводу фактів обумовлюють високі витрати для американців. суспільства. Науковці RAND засудили «витіснення громадянської освіти та скорочення часу, витраченого на навчання студентів навичкам критичного мислення».

Дослідницький центр Pew Research Center повідомляє  , що 77% американців віком від 18 до 29 років вважають за краще отримувати новини з цифрових пристроїв і що 90% споживають новини принаймні іноді на смартфоні, комп’ютері або планшеті. 

Завдяки своєму досвіду в наставництві студентів університетів протягом більше десяти років, Еріка Бешерс Перел каже, що знайшла молодих людей «досить кмітливими» в пошуку через соціальні мережі та Інтернет. Перель провела більше десяти років як радник і генеральний менеджер The Daily Tar Heel, студентської газети в UNC-Chapel Hill. Зараз вона директор Центру інновацій та сталого розвитку в місцевих медіа.

Студенти, за її словами, «не читають багато місцевих новин». Вони переглядають щоденні огляди електронних листів CNN, The New York Times і theSkimm.com., але як не дивно читають Daily Mail — онлайн-версію британського таблоїду з великими заголовками та фотографіями знаменитостей.

«Якби я навчалася у старшій школі, я б пропонувала ідею навмисної новинної дієти», — сказала Перель. 

Справді, учні середніх і старших класів, які мають смартфони, більше не залежать, як їхні старші від ранкової газети чи телевізійних новин, отримають користь від вчителів, які направляють їх у застосуванні критичного мислення, щоб вибрати для себе декілька різноманітних але фактично надійні джерела новин в Інтернеті.

Американська асоціація юристів виступила з  есе з трьох частин  , закликаючи вивчати журналістику як невід’ємний елемент курсів громадянського права. Студенти, як говориться в статті ABA, повинні «навчитись бути критичними споживачами онлайн-інформації» і розвивати «розбірливість для визначення високоякісної інформації з питань, що становлять суспільний інтерес».

Державні школи США — це заклади демократичної інфраструктури, в яких переважна більшість молоді стикається з суспільствознавством та історією. Якщо викладання буде відбуватися з проникливістю та захопленням, суспільствознавство готує молодих людей як із практичними знаннями, так і з досвідом критичного мислення через читання та письмові завдання, обговорення та дебати з однолітками.

Джерело

COVID-19 Live