fbpx

Стали відомі перші дані масштабного дослідження на наявність антитіл до коронавірусу у жителів України.

Антитіла до коронавірусу вже мають третина жителів України, заявив у вівторок, 6 липня, глава Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування, “слуга народу” Михайло Радуцький у Facebook.

Такі дані депутат оприлюднив, посилаючись на попередні результати дослідження, яке проводять МОЗ, Центр громадського здоров’я, Світовий банк і Український інститут соціальних досліджень імені Яременка.

“Протягом липня група, в яку входять соціологи і медичні працівники, відвідує українські домогосподарства. Перші – проводять опитування, другі – безкоштовне тестування на антитіла”, – розповів Радуцький.

За його словами, обстеження шести тисяч осіб показало, що у 33% з них є певний імунітет до СOVID-19.

Далі, інформував голова комітету, фахівці визначать, яким чином антитіла утворилися в організмах людей. І тут, наголосив він, важливо визначити, чи значна частка тих, хто перехворів у легкій формі і навіть не здогадувався, що був інфікований.

Остаточні дані дослідження, які важливі для прогнозування наступної хвилі пандемії, будуть оприлюднені наприкінці серпня, анонсував Радуцький.

Як повідомлялося, ситуація з поширенням коронавірусу в Україні може погіршитися вже в кінці липня або початку серпня через штам Дельта, який стрімко поширюється в Європі.

Джерело

COVID-19 Live