fbpx

Загальний добробут домогосподарств світу перебуває на шляху до першого значного скорочення після фінансової кризи 2008 року. Про це свідчить звіт Allianz, пише Bloomberg.

Ключові факти

  • Після трьох років рекордного зростання вартості фінансових активів домогосподарств 2022 рік, ймовірно, призведе до номінального падіння більш ніж на 2%, йдеться у звіті про глобальне багатство, опублікованому в середу. 
  • Аналітики назвали цей рік «поворотним моментом» для світового добробуту.
  • «Посилення грошово-кредитної політики стискає економіку та ринки – добробут домогосподарств постраждає, – йдеться у звіті Allianz. – У реальному вираженні домогосподарства втратять десяту частину свого багатства».
  • Зазначається, що війна Росії проти України придушила відновлення економіки після пандемії та викликала різке зростання цін на харчові продукти й енергоносії, що змусило центральні банки в усьому світі підвищити вартість запозичень.
  • Більшість фондових ринків, найпевніше, закінчать рік «у мінусі», кажуть в Allianzі.
  • «На відміну від Великої фінансової кризи, за якою відбувся відносно швидкий розворот, – не в останню чергу на ринках активів – цього разу середньострокова перспектива також досить похмура: очікується, що середнє зростання фінансових активів буде на рівні 4,6% до 2025 року порівняно з 10,4% у попередні три роки», – йдеться у звіті.

Контекст

Міжнародний валютний фонд у вівторок, 11 жовтня, знизив свій прогноз зростання глобальної економіки на 2023 рік на тлі війни в Україні, високих цін на енергоносії та продовольство, інфляції та різкого підвищення відсоткових ставок, попередивши, що в майбутньому умови можуть значно погіршитися. МВФ заявив, що зростання світового ВВП наступного року сповільниться до 2,7%.

Наприкінці липня МВФ погіршив прогноз зростання глобального ВВП на тлі похмурих перспектив і невизначеності. Зазначалося, що глобальне економічне зростання сповільниться з 6,1% минулого року до 3,2% цього року та 2,9% наступного року, що на 0,4 та 0,7 в.п. нижче, ніж прогнозувалося у квітні. Це повʼязано з уповільненням зростання у США, Китаї та Єврозоні.

Вторгнення Росії в Україну коштуватиме світовій економіці $2,8 трлн недоотриманої продукції до кінця наступного року – і навіть більше, якщо сувора зима призведе до нормування енергії в Європі, заявила Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD).

Три десятиліття прогресу у скороченні бідності стерли пандемія Covid-19 та вторгнення Росії в Україну, за даними Світового банку, який попередив, що глобальна мета викорінення бідності до 2030 року нині недосяжна.

#бідність #світ #прогнози

Джерело

COVID-19 Live