fbpx

За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», топ три досягнення України в 2021 році на думку опитаних це перемога боксера Олександра Усика (35%), успіх українських паралімпійців в Токіо (32%) та програма «Велике будівництво» (31%). 

Також близько 20% назвали головними перемогами розширення послуг додатку ДІЯ, масову вакцинацію та вихід збірної по футболу до чвертьфіналу Євро 2020. 

Ще по 15% обрали основними перемогами виступ українських спортсменів на Літніх Олімпійських іграх та реалізацію норми обслуговування українською мовою.

13-14% вважають основним досягненням ухвалення закону «Про олігархів» та санкції проти Медведчука, ще 7-9% обрали досягненням старт ринку земель й договір про відкрите небо з ЄС, 4-5% – «Кримську платформу й успіх «Go A» на Євробаченні. Лише 2% сказали, що жодних досягнень в цьому році не було

14% відповіли, що їх відчуття впевненості у майбутньому покращилось за останній рік, для 30% – воно не змінилось і для 53% – погіршилося.

На думку більшості політична та економічна ситуація в Україні погіршилась за останній рік: так відповіли 63% і 70% відповідно. Близько 20% вважають, що ситуація не змінилась, для 12% – покращилась політична ситуація, для 8% – економічна. 

Матеріальне становище родини для 40% не змінилось за рік, для 50% – погіршилось, лише для 9% – покращилось. Попри скептичні відповіді, порівняно з груднем 2018 року оцінки політичного й економічного становища дещо покращились. Найбільш оптимістично оцінюють зміни у всіх цих сферах мешканці столиці та наймолодші опитані. 

Дороги та цифрові технології – сфери, де українці побачили найбільше покращення протягом останнього року. Більше 60% опитаних відзначили покращення протягом останнього року стану доріг. Позитивні зрушення у цифрових технологіях в державній сфері (додаток ДІЯ) відзначили майже половина опитаних (28% не змогли оцінити). 

Щодо міжнародного іміджу України покращення побачили 20% (28% – відсутність змін, 40% – погіршення), у безпеці на дорогах – 19% (34% – відсутність змін, 41% – погіршення), якості медичного обслуговування – 17% (31% – відсутність змін, 45% – погіршення), якості освіти – 12% (28% – відсутність змін, 40% – погіршення).

Близько половини опитаних не побачили змін за рік у боротьбі з корупцією (37% зазначили про погіршення) та вирішенні питання війни на Донбасі (34% зазначили про погіршення). 

Також більшість вказали на відсутність змін в таких сферах як стабільність курсу гривні та свобода слова і демократія.  

При цьому більшість відчули погіршення в ситуації з тарифами на комунальні послуги (80%) та з цінами на основні товари і ліки (90%). 

Близько половини опитаних побачили погіршення у можливості знайти роботу (29% – відсутність змін, 11% – покращення) та якості житлово-комунальних послуг (37% – відсутність змін, 9% – покращення).

Якби найближчим часом відбулися вибори Президента, то 24,2% проголосували б за В.Зеленського (серед тих, хто голосуватиме та визначився з вибором). 13,7% підтримали б П.Порошенка, 9,6% – Ю.Тимошенко, 9,2% – Ю.Бойка, 6,9% – Є.Мураєва, 6,8% – Д.Разумкова, 6,7% – І.Смешка, 6,2% – В.Гройсмана, 3,1% – О.Ляшка. Рейтинги інших кандидатів – менше 3%.

Рейтинг партій очолює партія «Слуга народу», яку готові підтримати 19,2% серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором.

 • «Європейська солідарність» – 14,1%,
 • «Батьківщина» – 11,1%,
 • «Опозиційна платформа – За життя» – 10,5%.
 • «Українська  стратегія Гройсмана» підтримують 6,8%,
 • «Сила і честь» – 6,5%,
 • партію Разумкова «Розумна політика» – 6,0%,
 • партію Мураєва «Наші» – 5,7%,
 • Радикальну партію – 4,2%,
 • «УДАР Віталія Кличка» – 4,0%,
 • ВО «Свобода» – 3,5%,
 • партію Шарія – 2,6%,
 • партію «Голос» – 2,2%.
 • Рейтинг інших політичних сил – менше 2%.
   

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%. Терміни проведення: 16-18 грудня 2021 р.

Джерело

COVID-19 Live