fbpx

ІТ вже п’ять років поспіль є найпривабливішою галуззю для студентів та професіоналів. Студенти звертають особливу увагу на компанії, де можна розвиватися, а досвідчені працівники шукають конкурентну зарплату

Про дослідження EY

Дослідження EY в Україні (Ernst & Young) «Найкращий роботодавець» проводиться компанією щорічно з 2005 року. Його методологія дає змогу замовникам краще зрозуміти вподобання кандидатів на ринку, а також сформувати гіпотези і план розвитку бренду роботодавця. Цього року дослідження адаптовано до сучасних реалій в Україні – містить питання про зміну очікувань кандидатів від роботодавців в умовах війни та питання про те, як поточна ситуація вплинула на можливості працевлаштування кандидатів, а також додано нові фактори привабливості роботодавців та причини для зміни місця роботи. Читати більше

За результатами дослідження 2022 року, майже половина професіоналів та студентів змінили свої очікування від роботодавців (49% та 41% відповідно), а для 52% досвідчених респондентів стало важче отримати бажану роботу після початку повномасштабної війни (серед студентів ця цифра ще вища – 61%).

Компанії підтверджують, що зміна пріоритетів шукачів є одним із ключових викликів, з якими вони зіткнулися з початку війни, а нерозуміння цільової аудиторії є основною складністю в процесі побудови ефективного бренду роботодавця.

Головні висновки з дослідження:

 • ІТ вже пʼять років поспіль є найпривабливішою галуззю для студентів та професіоналів із суттєвим відривом від інших галузей, таких як FMCG та роздрібна торгівля (деталі нижче). Неочікуваний факт – найпозитивнішу динаміку порівняно з минулим роком продемонстрував державний сектор (Офіс президента, Верховна Рада та ЗСУ)
 • Серед найчастіше згадуваних компаній обома категоріями респондентів цього року є (за алфавітом): «Генезис», «ГлобалЛоджик», «Гугл Україна», «ЕПАМ Системз», «СофтСерв» та «Філіп Морріс Україна»
 • Можливості кар’єрного зростання традиційно є найважливішим критерієм вибору роботодавця для студентів. Останні звертають особливу увагу на компанії, які дають можливості для розвитку як особистісно, так і професійно. Цього року значно зросла пріоритетність таких факторів, як готовність брати на роботу студентів та наявність програм стажування.
 • Для кандидатів із досвідом важливо працювати в компаніях із конкурентною зарплатою і там, де в них буде можливість реалізувати свій потенціал максимально.
 • Трійку найважливіших факторів закриває корпоративна культура, продемонструвавши суттєве зростання порівняно з минулим роком.
 • Найпопулярнішими джерелами інформації про роботодавців для обох категорій респондентів є ЗМІ та соціальні мережі. Причому сайти з працевлаштування користуються більшою популярністю серед студентів, ніж серед кандидатів із досвідом.
 • Останніми роками зменшується популярність корпоративних сайтів як джерела інформації про компанії. А родичі та знайомі залишаються стабільним інфоканалом про роботодавців.

Поради компаніям, як працювати з брендом роботодавця

 • Регулярно визначайте всі свої цільові аудиторії, оскільки вони можуть змінюватися залежно від змін бізнес-стратегії (важливо пам’ятати, що цільових аудиторій у будь-якій компанії завжди буде декілька).
 • Регулярно відслідковуйте зміни вподобань усіх своїх цільових аудиторій, адже вони швидко змінюються та відрізняються для кожної групи/категорії кандидатів.
 • Пильно дослухайтеся до своїх співробітників, щоб розуміти стан організаційного здоров’я компанії та визначити, чи є якісь критичні розходження між зовнішнім та внутрішнім сприйняттям компанії як роботодавця (це вимагає регулярних ретельних внутрішніх досліджень).
 • Аналізуйте те, як компанія виглядає на тлі конкурентів, як в інтернет-просторі (наприклад, тематика, частота публікацій, яке позиціонування та ключові меседжі доносять, що про компанію пишуть ЗМІ та кандидати/співробітники/колишні співробітники тощо), так і за набором запропонованих компонентів ціннісної пропозиції роботодавця щодо кожної цільової аудиторії.
 • Використовуйте синергетичний ефект від поєднання сили корпоративного, продуктового брендів та бренду роботодавця – це вимагатиме від організації потужної співпраці між численними функціями.
 • Займайтеся управлінням брендом постійно та систематично, бо якщо ви не рухаєтеся вперед, то ви неодмінно стрімко «відкочуєтеся» назад, бо управління брендом роботодавця – це не одноразова робота, а цілеспрямований і методичний процес.
 • Якщо брендом роботодавця не керувати, то імідж роботодавця складеться стихійно і, найімовірніше, не такий, який потрібен для ефективного досягнення цілей компанії.

#українці #робота #компанії #робота #УСП #USP

Джерело

COVID-19 Live