fbpx

Станом на зараз 64% українців готові підтримати розпуск чинної Верховної Ради та позачергові парламентські вибори

Причому 41% підтримує розпуск парламенту беззаперечно й категорично налаштований на перевибори. 

Про це свідчать результати нового соціологічного дослідження Українського інституту майбутнього (УІМ), проведеного спільно з New Image Marketing Group, на тему “Ставлення до дострокової відставки окремих національних та місцевих органів влади”, передає Depo.ua.

“Верховна Рада у нас давно стала головним негативним “персонажем” в українському політикумі. Рівень довіри до неї серед українців – найнижчий”, – прокоментував ситуацію виконавчий директор УІМ Вадим Денисенко під час брифінгу 6 вересня. 

 Дослідження показало, що: 

  • 41% українців повністю підтримує розпуск ВРУ;
  • 23% скоріше підтримують дострокові вибори парламенту;
  • 16% скоріше не підтримують розпуск Ради;
  • 7% повністю не підтримують дострокове припинення повноважень Верховної Ради;
  • 13% опитуваних із остаточною відповіддю не визначилися.

Уточнюється, що чоловіки хочуть дострокового складання повноважень українськими парламентарями частіше, ніж жінки. Йдеться про 52% серед чоловіків проти 33% серед жінок.

Найактивніше ідею дострокових парламентських виборів підтримують українці, яким понад 45 років (44%) та молодь, віком від 18 до 27 років (41%).

Водночас найбільше противників ідеї розпуску Верховної Ради виявилося серед українців, яким від 36 до 45 років. 

Зазначимо, що соціологічне дослідження провели серед 1200 респондентів у період з28 по 30 серпня2021 року на всій території України.

Фото: УІМ

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українцям майже все одно, відправлять Разумкова у відставку чи ні. Більшість опитаних соціологами не виявили інтересу до цього питання. 

Джерело

COVID-19 Live