fbpx

Деякі респонденти вважають, що епідемія та вакцинація вигідні Джорджу Соросу та Біллу Гейтсу, інші переконані, що COVID-19 – результат диверсії на рівні держави.

Третина українців (30,9%) вважає, що епідемія коронавірусу є результатом невдалих біологічних експериментів. Про це свідчать результати опитування, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень у грудні 2020 року.

Ще 15,9% респондентів погодились з тим, що епідемія – це диверсія з боку США або Китаю, а 15,1% вважає, що вона вигадана для перерозподілу капіталу у світі.

Найменш популярними теоріями змови виявились такі, що розповідають про «американські біолабораторії в Україні», прихований вплив Сороса або Гейтса – з кожним з них погоджуються не більше 6 % опитаних.

Майже третина (32,1%) взагалі не підтримують ні одну з теорій змов.

Зазначимо, що українці найбільше цікавляться інформацією про можливі побочні ефекти вакцинації від коронавірусу. Згідно з результатами опитування ця тема цікавить 50,5% опитаних.

Ще 39,9% респондентів хотіли б дізнатись про результати застосування вакцини, 30,1% – про процес її застосування в різних країнах.

Процеси виробництва та сертифікації вакцини цікавить лише одну п’яту опитаних.

Взагалі не цікавить тема вакцинації від коронавірусу 16,8% опитаних.

Опитування в рамках проекту “Вакцинація від COVID-19: як створювати контент, що викликає довіру” проводили фахівці Харківського інституту соціальних досліджень методом Computer-Assisted Personal Interviews (CAPI). Було проведено 1500 face-to-face інтерв’ю за допомогою випадкової вибірки в 41 населеному пункті різного розміру, що презентували 5 макрорегіонів України (Схід, Захід, Південь, Північ, Центр).

Джерело

COVID-19 Live