fbpx

За словами дослідників, наука ще не ідентифікувала понад 9000 видів дерев у світі

Від дерева-головоломки мавп у Перу до тасманійської блакитної камеді в Австралії та від баобабів Мадагаскару до гігантських секвойї Каліфорнії — світ наділений великою кількістю видів дерев.

Скільки? Нове дослідження має відповідь.

У понеділок дослідники оприлюднили найбільшу в світі базу даних про ліси, яка містить понад 44 мільйони окремих дерев на більш ніж 100 000 ділянках у 90 країнах, і заявили, що підрахували, що на Землі налічується приблизно 73 300 видів дерев.

Ця цифра приблизно на 14 відсотків перевищує попередні оцінки. За оцінками, з цієї загальної кількості близько 9200 існує на основі статистичного моделювання, але наука ще не ідентифікувала їх, причому велика частка з них зростає в Південній Америці, йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences .

Де зустрічається найбільше видів

Було виявлено, що в Південній Америці, де мешкають тропічні ліси Амазонки з величезним біологічним різноманіттям і далекі ліси Анд, мешкає 43 відсотки всіх видів дерев планети і найбільша кількість рідкісних видів, приблизно 8200, зазначають вони.

Дерева та ліси – це набагато більше, ніж просто продуценти кисню, сказав Роберто Каццолла Гатті, професор біологічного різноманіття та охорони природи в Університеті Болоньї в Італії та провідний автор дослідження.

Рейнджер служби національних парків США Джефф Денні прямує до гаю секвої біля шосе 101 за межами Оріка, штат Каліфорнія, на цій фотографії в червні 2014 року. (Нік Адамс/Reuters)

«Без дерев і лісів у нас не було б чистої води, безпечних гірських схилів, середовища проживання багатьох тварин, грибів та інших рослин, найрізноманітніших наземних екосистем, поглиначів надлишку вуглекислого газу, очищувачів нашого забрудненого повітря тощо, — сказав Гатті.

«Дійсно, наше суспільство часто розглядає ліси як просто шматки деревини, а дерева — як природні ресурси, ігноруючи їхню фундаментальну роль для людства у наданні екосистемних послуг, які стоять за простим економічним — навіть якщо це важливим — виробництвом деревини, паперу та целюлози.

«З дерев і лісів людство отримує натхнення, розслаблення, духовність і, по суті, сенс життя».

Де знайти невідомі науці види

За оцінками дослідження, у Південній Америці налічується близько 27 000 відомих видів дерев і 4 000 ще не ідентифіковані. Зазначається, що Євразія має наступну найбільшу кількість — з 14 000 відомих видів і 2 000 невідомих — за нею йдуть Африка (10 000 відомих/1 000 невідомих), Північна Америка, включаючи Центральну Америку (9 000 відомих/2 000 невідомих) та Океанія, включаючи Австралію (7 000 відомих/2 000 невідомих). ).

«Встановлюючи кількісний контрольний показник, наше дослідження може сприяти зусиллям зі збереження дерев і лісів», — сказав співавтор дослідження Пітер Райх, лісовий еколог з Університетів Мічигану та Університету Міннесоти.

«Ця інформація важлива, оскільки види дерев вимирають через вирубку лісів і зміну клімату, і розуміння цінності цього різноманіття вимагає від нас знати, що там є, перш ніж ми його втратимо», — сказав Райх. «Різноманітність видів дерев є ключем до підтримки здорових, продуктивних лісів і важливою для глобальної економіки та природи».

Чоловік фотографує вкриті інеєм і снігом дерева в лісі на березі річки Єнісей, при температурі повітря близько мінус 32 градусів, поблизу сибірського міста Красноярськ, Росія, на цій фотографії у грудні 2018 року. (Ілля Наймушин/Reuters)

Це дослідження не підрахувало загальну кількість окремих дерев у всьому світі, але дослідження 2015 року, яке проводив один із співавторів, оцінило цю цифру приблизно в 3 трильйони .

Нове дослідження виявило глобальні гарячі точки різноманітності дерев у тропіках і субтропіках Південної Америки, Центральної Америки, Африки, Азії та Океанії. Також було визначено, що близько третини відомих видів можна віднести до рідкісних.

Дослідники використовували методи, розроблені статистиками та математиками, щоб оцінити кількість невідомих видів на основі чисельності та наявності відомих видів. За їх словами, тропічні та субтропічні екосистеми Південної Америки можуть вигодовувати 40% цих видів, які ще не ідентифіковані.

«Це дослідження нагадує нам, як мало ми знаємо про нашу власну планету та її біосферу», — сказав співавтор дослідження Цзинцзін Лян, професор кількісної екології лісу в Університеті Пердью в Індіані. «Нам потрібно ще багато дізнатися про Землю, щоб краще захистити її та зберегти природні ресурси для майбутніх поколінь».

Джерело

COVID-19 Live