fbpx

Українці змінили своє ставлення до подій на Майдані Незалежності у 2014 році  про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Центром стратегічного розвитку територій за підтримки Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні.

Так, за підсумками опитування, масові протести на Майдані у 2013–2014 роках підтримували 48% українців, 23% ― не підтримували владу, однак були проти будь-яких масових заворушень.

Водночас 11% опитаних респондентів заявили, що на момент протестів для них це не було важливо, а 6%  підтримували чинну на той момент владу.

При цьому найбільше протести на Майдані підтримували мешканці західних регіонів ― 83%, найменше ― жителі сходу ― 17%. У центрі та на півдні Революцію Гідності підтримали 46% і  29% респондентів.

Серед причин виходу на Майдан 58% учасників опитування називають побиття студентів у Києві 30 листопада 2013 року, 55% ― відмову експрезидента Віктора Януковича підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом та оголошення курсу на митний союз із Росією.

Ще 40% українців переконані, що на протест людей вивело бажання негайно усунути від влади Януковича, 21% ― люди виходили на Майдан за гроші. 8% заявляють, що протестувальників вивели на вулиці опозиційні політики.

Як констатують аналітики, сьогодні найбільше українців підтримують твердження, що Революція Гідності мала характер загальнаціонального протесту (69%) і вона стала можливою завдяки активній підтримці киян (67%). Водночас 64% опитаних респондентів згодні з тим, що Революція відбулася завдяки солідарності різних регіонів, 60% ― що Майдан був самоорганізацією громадян. І тільки 21% українців згодні, що Майдан ―  це модель ідеального суспільства.

Довідково: Соціологічне опитування відбулося на замовлення Національного музею Революції Гідності і проводилося шляхом інтерв’ю з 4 по 18 грудня 2020 року Центром стратегічного розвитку територій. Було опитано 2188 громадян від 16 до 67 років на всій території України, окрім тимчасово окупованого Криму та м. Севастополь, а також тимчасово непідконтрольної частини Донецької та Луганської областей. Похибка не перевищує 2,1%. Дані порівнювалися з результатами дослідження, яке проводив Національний музей Революції Гідності у 2018 році.

Джерело

COVID-19 Live