fbpx

Найбільше роботи для кандидатів у віці від 18 до 30 років є в Києві (18%), Дніпрі та області (7%), Харкові та області (5%), Київській області (5%) і Львові та області (4%) .

В Україні на одне робоче місце для молодих людей є 4 кандидати. Також молоді люди на початку своєї роботи отримують порівняно невисоку заробітну плату.

Про це йдеться в дослідженні аналітиків міжнародного інтернет-рекрутменту grc.ua

Так, на кадровому порталі grc.ua пропозиції, відкриті для молоді (категорія “Початок кар’єри, студенти”) становили 10% від усіх актуальних на сайті. Вакансії перекривали потреба на 23% – умовний середній конкурс серед молоді в кінці червня склав 4 кандидата на одне робоче місце.

Вакансії для молоді пропонують по всій Україні, але більше роботи для кандидатів у віці від 18 до 30 років є в Києві (18%), Дніпрі та області (7%), Харкові та області (5%), Київській області (5%) і Львові та області (4%).

Студенту, який шукає першу роботу, або молодому спеціалісту пропонують небагато. Зарплатні пропозиції категорії “Початок кар’єри, студенти” починаються від 6 тис. Грн (50% всіх вакансій категорії, переважна більшість вакансій пропонують роботу торговими представниками в регіональних компаніях). 31% роботодавців пропонують від 12 тис. Грн. Якщо кандидат отримав диплом або ще вчиться на 3-5 курсі провідних вузів України, знає англійську не нижче Upper Intermediate і прагне розвиватися в сфері маркетингу, PR, реклами, фінансів, юриспруденції чи логістику, тоді роботодавці готові платити від 18 тис. Грн (12 % всіх вакансій категорії “Початок кар’єри, студенти”). Від 24 тис. Грн можуть отримувати розробник-початківці і стажисти в IT-сфері.

Цікаво, що пропозиції роботодавців категорії катастрофічно не збігаються з очікуваннями кандидатів. Більшість претендентів (54%) не готові розглядати пропозиції нижче 15 тис. Грн. 34% шукають роботу з компенсацією від 23 тис. Грн. Ще 10% хочуть отримувати від 31 тис. Грн. 2% шукають роботу з зарплатою від 40 тис. Грн.

Більше відкритих вакансій для молоді в сфері продажів (22%), консультування (16%) і в сфері туризму / ресторанному бізнесі (14%). Також, в співробітниках у віці від 18 до 30 років зацікавлені роботодавці, які пропонують роботу в наступних категоріях: “Адміністративний персонал” (6%), “Фінанси, банки, інвестиції” (6%) і в сфері IT (6%).

Менше вакансій для молодих фахівців або студентів в закупівлях (0.5%), сфері будівництва / архітектури (0.5%), юриспруденції (0.4%), автомобільному бізнесі (0.4%) та страхування (0.1%).

Найбільша кількість вакансій (56%) відкрита для співробітників на повний робочий день в офісі. Віддалену роботу або гнучкий графік (можливість поєднувати дистанційну роботу із зустрічами в офісі) пропонують тільки 31% роботодавців. У той час як молодь не дуже зацікавлена ​​в роботі з 9 до 18 годин в офісі – більшість кандидатів (82%) хотіли б працювати віддалено або приїжджати в офіс 1-2 рази в тиждень.

Також, роботодавці категорії “Початок кар’єри, студенти” шукають активних і готових до ненормованого робочого дня кандидатів (68% пропозицій про роботу). Молодь, навпаки, в своїх інтересах зазначає повагу до особистого часу (46% всіх резюме категорії) і бажання саморозвитку (89%). Також, кожен третій кандидат категорії наголосив на важливості дотримання life-work balance.

Джерело

COVID-19 Live