fbpx

Всупереч повномасштабній війні, яку розв’язала рф в Україні, газодобування в країні поступово збільшується. За даними Асоціації постачальників енергоресурсів, показник за травень 2022 року виявився на 6% більшим за квітневий і склав понад 1,5 тис. куб. м газу.

Якщо порівнювати травневий результат 2022 року з торішнім, то він на 1,5% вищий. Дані показують, що із січня до травня поточного року включно українські компанії видобули 7 814 млн куб. м газу, тоді як за аналогічні п’ять місяців 2021 року — 7 687 млн.

Дані аналітиків також свідчать про подальше падіння споживання ресурсу в країні. У травні цього року в Україні було спожито вдвічі менший обсяг блакитного палива, ніж торік. Рівень завантаженості потужностей у звітному місяці виявився на 40% нижчим за той, що був до повномасштабного вторгнення рф в Україну.

«Якщо тенденція споживання збережеться, цілком імовірно, що цього року Україна зможе задовольнити свої потреби завдяки власному видобутку. Натомість уряд на це не розраховує й уже доручив «Нафтогазу» до початку опалювального сезону закачати до ПСГ щонайменше 19 млрд кубометрів газу, з них 2,7 млрд кубометрів імпортувати», — йдеться в повідомленні Асоціації.

Контекст. Нещодавно «Нафтогаз України» підписав меморандум із канадською компанією Symbio Infrastructure про постачання в Україну скрапленого природного газу.

Джерело

COVID-19 Live